بهترین پی ال سی های موجود در بازار

بهترین پی ال سی های موجود در بازار

در این مقاله قصد داریم به بهترین پی ال سی های موجود در بازار بپردازیم، پارس اتوماسیون توانا نمایندگی زیمنس در ایران است و با فروش محصولات کنتاکتور و پی ال سی با بهترین قیمت های موجود در بازار سعی در جلب رضایت شما عزیزان دارد، برای خرید و اطلاع از جزئیات بیشتر از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با ما تماس بگیرید.

بهترین پی ال سی های موجود در بازار

همه چیز درباره بهترین پی ال سی های موجود در بازار

عوامل موثر در انتخاب پی ال سی زیاد می باشند. در این مطلب سعی کرده ام به معرفی پرفروش ترین پی ال سی های بازار ایران بپردازیم.

هرکدام از پی ال سی هایی که در این مقاله معرفی شده اند به صورت تخصصی تر در صفحه خود حصول بررسی شده اند. همینطور برای خرید پی ال سی برندهای مختلف اتوماسیون صنعتی می توانید به فروشگاه تجهیزات اتوماسیون صنعتی اتوماسیون پارس توانا سر بزنید.  عوامل موثر در انتخاب پی ال سی زیاد می باشند. در این مطلب سعی کرده ام به معرفی پرفروش ترین پی ال سی های بازار ایران بپردازیم.

بهترین پی ال سی های موجود در بازار

10 پی ال سی پرکاربرد – معرفی بهترین پی ال سی 

پی ال سی دلتا PLC 28SV211T/R DELTA

پی ال سی 28SV2 دلتا یکی از پی ال سی های معروف و پرکاربرد بوده که به خاطر داشتن ورودی ها و خروجی های زیاد در صنعت از آن بسیار به کار می رود این مدل PLC دارای 16 ورودی و 12 خروجی می باشد.

همینطور از مزایای استفاده این پی ال سی قابلیت اتصال کارت های توسعه آنالوگ و دیجیتال از سمت چپ و راست به این سی پی یو می باشد.

2 ورودی آن شمارنده سرعت بالا با حداکثر فرکانس 200KHZ را ساپورت می کند و خروجی های آن دارای دو نوع ترانزیستوری و رله ای می باشند. خروجی ترانزیستوری آن هم قابلیت تولید 200KHZ پالس را در خروجی خود دارد. از این پی ال سی در صنایع کوچک و بزرگ به کار می رود.

این سری از CPU ها دارای ظرفیت ذخیره سازی بالا و راندمان کاری و عملکرد بسیار بالایی دارند. این پی ال سی برای ارتباط با تجهیزات دیگر از طریق شبکه از پروتکل های ارتباطی RS232 و RS485 استفاده می کند و زمان شبکه کردن می تواند به عنوان مستر و اسلیو در شبکه مورد استفاده قرار گیرد.

بهترین پی ال سی های موجود در بازار

پی ال سی دلتا PLC 12SA211T/R DELTA

پی ال سی 12SA2 دلتا یکی از پی ال سی های معروف و پرکاربرد بوده که در صنعت از آن بسیار به کار می رود. این مدل PLC دارای 8 ورودی و 4 خروجی بوده که 1 ورودی آن شمارنده سرعت بالا با حداکثر فرکانس 50KHZ را ساپورت می کند.

خروجی های آن دارای دو نوع ترانزیستوری و رله ای می باشند. خروجی ترانزیستوری آن هم قابلیت تولید 100KHZ پالس را در خروجی خود دارد. از این پی ال سی در صنایع کوچک و بزرگ به کار می رود.

این پی ال سی برای ارتباط با تجهیزات دیگر از طریق شبکه از پروتکل های ارتباطی RS232 و RS485 استفاده می کند. همینطور دو پورت RS485 جهت شبکه کردن دارد و زمان شبکه کردن می تواند به عنوان مستر و اسلیو در شبکه مورد استفاده قرار گیرد.

همینطور از مزایای استفاده این پی ال سی، قابلیت اتصال کارت توسعه آنالوگ و دیجیتال از سمت چپ و راست به این سی پی یو و قابلیت RTC می باشد. این سری از CPU ها دارای ظرفیت ذخیره سازی بالا می باشند و راندمان کاری و عملکرد بسیار بالایی دارند.

بهترین پی ال سی های موجود در بازار

پی ال سی فتک PLC FBS24MCT2-AC FATEK

پی ال سی FBS24MCT2 فتک به خاطر داشتن ورودی ها و خروجی های زیاد در صنعت از آن بسیار به کار می رود این مدل PLC دارای ولتاژ ورودی 220VAC بوده و دارای 14 ورودی و 10 خروجی ترانزیستوری بوده که 4 ورودی آن شمارنده سرعت بالا با حداکثر فرکانس 200KHZ را ساپورت می کند و خروجی های آن دارای دو نوع ترانزیستوری و رله ای بوده که 4 خروجی ترانزیستوری آن هم قابلیت تولید 200KHZ پالس را در خروجی خود دارد.

از این پی ال سی در صنایع کوچک و بزرگ به کار می رود در این پی ال سی قابلیت اتصال کارتهای توسعه آنالوگ و دیجیتال از سمت راست به این سی پی یو و وجود دارد همینطور دارای RTC هم می باشد. بهترین پی ال سی های موجود در بازار

این سری از CPU ها دارای ظرفیت ذخیره سازی بالا و راندمان کاری و عملکرد بسیار بالایی دارند. این پی ال سی برای ارتباط با تجهیزات دیگر از طریق شبکه از پروتکل های ارتباطی RS232 استفاده می کند و در صورت نیاز به پورت های ارتباطی دیگر باید از برد های افزاینده پورت RS-485 یا ETHERNET استفاده کرد و زمان شبکه کردن می تواند به عنوان مستر و اسلیو در شبکه مورد استفاده قرار گیرد.

بهترین پی ال سی های موجود در بازار


نمایندگی زیمنس تهران

پارس اتوماسیون توانا، نمایندگی زیمنس در ایران است که با ارائه محصولات اصل و با کیفیت در تلاش است رضایت شما عزیزان را از محصولات و تجهیزات اتوماسیون صنعتی به دست آورد. برای خرید و اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت و همینطور مشاوره خرید بهترین محصول از برند زیمنس با ما از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت تماس بگیرید. در کنار شما هستیم تا با ارائه پی ال سی زیمنس – PLC زیمنس بهترین خدمات فروش را به سراسر ایران شما را همراهی کنیم.


 

بهترین پی ال سی فتک PLC FBS60MCT2-AC FATEK

پی ال سی FBS60MCT2 فتک بزرگترین مدل در سری MC می باشد. یعنی هم بیشترین ورودی و خروجی دیجیتال را دارد هم اندازه بزرگتر از بقیه مدل های این سری می باشد.

از این پی ال سی در صنایع کوچک و بزرگ به کار می رود همینطور از مزایای استفاده این پی ال سی قابلیت اتصال کارت های توسعه آنالوگ و دیجیتال از سمت چپ و راست به این سی پی یو و وجود RTC می باشد. بهترین پی ال سی های موجود در بازار

پس به خاطر داشتن ورودی ها و خروجی های زیاد در صنعت از آن بسیار به کار می رود. این مدل PLC دارای ولتاژ ورودی 220VAC بوده و دارای 36 ورودی و 24 خروجی بوده که 8 ورودی آن شمارنده سرعت بالا با حداکثر فرکانس 200KHZ را ساپورت می کند.

خروجی های آن دارای دو نوع ترانزیستوری و رله ای بوده که 8 خروجی ترانزیستوری آن هم قابلیت تولید 200KHZ پالس را در خروجی خود و 16 خروجی دیگر این توانایی را ندارند و باید با آن ها رله های بیرونی را برای تحریک کنتاکتورها یا شیرهای برقی یا هر چیز دیگری لود کرد و ولتاژ تحمل این ترانزیستورها 5-30VDCاست.

این سری از CPU ها دارای ظرفیت ذخیره سازی بالا و راندمان کاری و عملکرد بسیار بالایی دارند. این پی ال سی برای ارتباط با تجهیزات دیگر از طریق شبکه از پروتکل های ارتباطی RS232 و RS485 استفاده می کند و زمان شبکه کردن می تواند به عنوان مستر و اسلیو در شبکه مورد استفاده قرار گیرد.

بهترین پی ال سی های موجود در بازار

بهترین پی ال سی PLC 1212 DC/DC/DC SIEMENS

زیمنس محصولات خود را در دو گروه compact و modular تولید می کند. طراحی محصولات به صورت compact بدین گونه است که ماژول های ورودی و خروجی، منبع تغذیه و cpu به صورت یکپارچه در کنار هم قرار دارند ، به هم وصلند و به عنوان یک واحد، کار می کنند.

اما برخی دیگر از plc های زیمنس به صورت ماژولار هستند که این به معنی قابل انتخاب بودن ماژول های دلخواه از آن گروه، بسته به نیاز مصرف کننده است. طبق طبقه بندی محصولات زیمنس، کنترلرهای منطقی برنامه پذیر(plcها) در زیرمجموعه محصولات SIMATIC قرار می گیرند. بهترین پی ال سی های موجود در بازار

از پی ال سی 1212C DC/DC/DC زیمنس در صنعت بسیار به کار می رود این مدل PLC دارای ولتاژ ورودی 24VDC بوده و دارای 8 ورودی و 6 خروجی دیجیتال و 2 ورودی آنالوگ از نوع ولتاژی هم بوده که 4 ورودی آن شمارنده سرعت بالا با حداکثر فرکانس 200KHZ را ساپورت می کند و خروجی های آن دارای از نوع ترانزیستوری بوده که 4 خروجی ترانزیستوری آن هم قابلیت تولید 200KHZ پالس را در خروجی خود دارد.

این CPU دارای انعطاف پذیری و قدرت بسیار بالا برای کنترل و مدیریت تجهیزات مختلف صنایع در سطوح کوچک و بزرگ در یک سیستم اتوماسیون صنعتی بوده و به این علت در صنایع کوچک و بزرگ به کار می رود. بهترین پی ال سی های موجود در بازار

این پی ال سی برای ارتباط با تجهیزات دیگر از طریق شبکه از پروتکل های ارتباطی پروفینت استفاده می کند و در صورت نیاز به پورت های ارتباطی دیگر باید از برد های توسعه شبکه پورت RS-485 استفاده کرد و زمان شبکه کردن می تواند به عنوان مستر و اسلیو در شبکه مورد استفاده قرار گیرد.

در این پی ال سی قابلیت اتصال کارتهای توسعه آنالوگ و دیجیتال از سمت ربوده و چپ همینطور بر روی CPU وجود دارد. این سری از سی پی یو ها دارای ظرفیت ذخیره سازی بالا و راندمان کاری و عملکرد بسیار بالایی دارند.

بهترین پی ال سی های موجود در بازار

بهترین پی ال سی زیمنس PLC 313C-2 DP SIEMENS

از پی ال سی 313C-2 DPزیمنس در صنعت بسیار به کار می رود این مدل PLC دارای ولتاژ ورودی 24VDC بوده و دارای 16 ورودی و 16 خروجی دیجیتال از نوع رله ای بوده و ورودی و خروجی آنالوگ ندارد.

این CPU دارای انعطاف پذیری و قدرت بسیار بالا برای کنترل و مدیریت تجهیزات مختلف صنایع در سطوح کوچک و بزرگ در یک سیستم اتوماسیون صنعتی بوده و به این علت در صنایع کوچک و بزرگ از آن به کار می رود. بهترین پی ال سی های موجود در بازار

این پی ال سی برای ارتباط با تجهیزات دیگر از طریق شبکه از پروتکل های ارتباطی پروفیباس و MPI استفاده می کند و در صورت نیاز به پورت های ارتباطی دیگر باید از برد های توسعه شبکه پورت RS-485 استفاده کرد و زمان شبکه کردن می تواند به عنوان مستر و اسلیو در شبکه مورد استفاده قرار گیرد.

در این پی ال سی قابلیت اتصال 11 ماژول توسعه آنالوگ و دیجیتال که شامل (ورودی و خروجی آنالوگ، ماژول دما، ماژول لودسل و. . . ) وجود دارد. این سری از سی پی یو ها دارای ظرفیت ذخیره سازی بالا و راندمان کاری و عملکرد بسیار بالایی دارند.

بهترین پی ال سی های موجود در بازار

پی ال سی زیمنس PLC 1215 DC/DC/DC SIEMENS

از پی ال سی 1215C DC/DC/DCزیمنس در صنعت بسیار به کار می رود این مدل PLC دارای ولتاژ ورودی 24VDC بوده و دارای 14 ورودی و 10 خروجی دیجیتال و 2 ورودی آنالوگ و 2 خروجی آنالوگ از نوع ولتاژی هم بوده که 4 ورودی آن شمارنده سرعت بالا با حداکثر فرکانس 200KHZ را ساپورت می کند و خروجی های آن از نوع ترانزیستوری بوده و قابلیت تولید 200KHZ پالس را در خروجی خود دارد.

این CPU دارای انعطاف پذیری و قدرت بسیار بالا برای کنترل و مدیریت تجهیزات مختلف صنایع در سطوح کوچک و بزرگ در یک سیستم اتوماسیون صنعتی بوده و به این علت در صنایع کوچک و بزرگ به کار می رود.

این پی ال سی برای ارتباط با تجهیزات دیگر از طریق شبکه از پروتکل های ارتباطی پروفینت استفاده می کند و در صورت نیاز به پورت های ارتباطی دیگر باید از برد های توسعه شبکه پورت RS-485 استفاده کرد و زمان شبکه کردن می تواند به عنوان مستر و اسلیو در شبکه مورد استفاده قرار گیرد. بهترین پی ال سی های موجود در بازار

در این پی ال سی قابلیت اتصال کارت های توسعه آنالوگ و دیجیتال از سمت ربوده و چپ همینطور بر روی CPU وجود دارد. این سری از سی پی یو ها دارای ظرفیت ذخیره سازی بالا و راندمان کاری و عملکرد بسیار بالایی دارند.

بهترین پی ال سی های موجود در بازار

پی ال سی زیمنس PLC 314C-2 PNDP SIEMENS

از plc زیمنس در سیستم های کنترلی و اتوماسیون های صنعتی بسیاری از شرکت های خودروسازی، پلاستیک سازی، صنایع شیمیایی، کوره های صنعتی ، ذوب فلزات، صنایع چوب، سیستم های هشدار دهنده و اعلام خطر، صنایع غذایی ، نیروگاه ها و بسیاری از شرکت ها و صنایع دیگر ، استفاده می شود. بهترین پی ال سی های موجود در بازار

یک مهندس برق یا اپراتور plc لازم است با این برند و محصولاتش آشنایی کافی داشته باشد. معمولا در مصاحبه های کاری اطلاعاتی از این دست، می تواند سطح علم و دانش شخص و مهارت ها و تخصص وی را نشان دهد. پس اگر علاقه مند به فعالیت در این رشته هستید، و تا کنون برای آشنایی و شناخت plcهای  زیمنس وقت نگذاشته اید، زمان آن رسیده است که برای وارد شدن به جزئیات این مقوله برنامه ریزی کنید.

از پی ال سی 313C-2 PNDP زیمنس در صنعت بسیار به کار می رود این مدل PLC دارای ولتاژ ورودی 24VDC بوده و دارای 24 ورودی و 16 خروجی دیجیتال از نوع رله ای بوده و ورودی و خروجی آنالوگ ندارد. این CPU دارای انعطاف پذیری و قدرت بسیار بالا برای کنترل و مدیریت تجهیزات مختلف صنایع در سطوح کوچک و بزرگ در یک سیستم اتوماسیون صنعتی بوده و به این علت در صنایع کوچک و بزرگ از آن به کار می رود. بهترین پی ال سی های موجود در بازار

این پی ال سی برای ارتباط با تجهیزات دیگر از طریق شبکه از پروتکل های ارتباطی پروفینت و پروفیباس استفاده می کند و در صورت نیاز به پورت های ارتباطی دیگر باید از برد های توسعه شبکه پورت RS-485 استفاده کرد و زمان شبکه کردن می تواند به عنوان مستر و اسلیو در شبکه مورد استفاده قرار گیرد.

در این پی ال سی قابلیت اتصال 11 ماژول توسعه آنالوگ و دیجیتال که شامل (ورودی و خروجی آنالوگ، ماژول دما، ماژول لودسل و. . . ) وجود دارد. این سری از سی پی یو ها دارای ظرفیت ذخیره سازی بالا و راندمان کاری و عملکرد بسیار بالایی دارند.

بهترین پی ال سی های موجود در بازار

·        S7-400H

در موارد حساس و به اصطلاح High Availablitiy که ممکن است هزینه نصب و راه اندازی مجدد که در صورت بروز عیب نیاز است، بسیار بالا باشد، زمانی که متوقف شدن یک پروسه خسارت های زیادی به بار بیاورد، و یا جایی که بهره برداری از پروسه به اجبار باید بدون مانیتورینگ و حضور پرسنل انجام شود، از s7-400H استفاده می کنند.

پایه این مدل همان S7-400 می باشد. ویژگی جالبی که سری 400H را بسیار برجسته می کند، قابلیت سوئیچینگ بین cpu  هاست.

در این سیستم که به آن  Redundant هم گفته می شود، دو cpuزیمنس  وجود دارند که در جایگاه رزرو یکدیگر عمل می کنند. به این صورت که اگر در حین انجام کار، یکی از cpu  ها یا ماژول های روی آن، دچار نقص شوند و به خطا بخورند، cpu دیگر جایگزین آن می شود تا پروسه به درستی به پایان برسد.

در زمانی که عمل سوئیچینگ درحال انجام است، خروجی ها ثابت و بدون تغییر می مانند تا کار بی نقص انجام شود. برای برنامه نویسی این plc ارزشمند از نرم افزار step7 و پکیج H-System استفاده می گردد.

بهترین پی ال سی های موجود در بازار

بهترین پی ال سی امرون PLC CP1H OMRON

این مدل PLC دارای ولتاژ ورودی 24VDC بوده و دارای 4 ورودی و 4 خروجی دیجیتال از نوع ترانزیستوری برای كنترل چد محور بوده و هنچنین 4 ورودی و 2 خروجی آنالوگ دارد. سری CP1H را می­توان با كارت­های ورودی و خروجی كامپكت گسترش داد. پی ال سی CP1H امرون کنترلرهایی كامپكت با سرعت بسیار بالا و پیشرفته می باشند كه برای ماشین­های كامپكت طراحی شده ­اند.

 بدین طریق PLCهای سری CP1H قابلیت اتصال به بسیاری از شبكه های رایج سطح فیلد را دارند و بیشتر ماژول­های ارتباطی سری CJ را هم پشتیبانی می­ كند. علاوه بر این می­توان تعداد دو عدد كارت ورودی و خروجی سری CJ1W را هم به این PLCها متصل كرد.

بهترین پی ال سی های موجود در بازار

پی ال سی میتسوبیشی PLC FX3UC MITSUBISHI بهترین پی ال سی های موجود در بازار

این CPU دارای انعطاف پذیری و قدرت بسیار بالا برای کنترل و مدیریت تجهیزات مختلف صنایع در سطوح کوچک و بزرگ در یک سیستم اتوماسیون صنعتی بوده و به این علت در صنایع کوچک و بزرگ از آن به کار می رود در این پی ال سی قابلیت اتصال ماژول های توسعه آنالوگ و دیجیتال و شبکه وجود دارد. این سری از سی پی یو ها دارای ظرفیت ذخیره سازی بالا و راندمان کاری و عملکرد بسیار بالایی هستند.

پی ال سی FX3UC میتسوبیشی انعطاف پذیری و عملکرد بیشتری را برای برنامه هایی که فاقد پی ال سی های سنتی می باشند به ارمغان می اورد و در صنعت بسیار به کار می رود این نوع پی ال سی بصورت کامپکت بوده و دارای ولتاژ ورودی 24VDC و ورودی و خروجی های دیجیتال 16، 32، 64، 96 تایی بوده و ورودی و خروجی آنالوگ ندارد.

بهترین پی ال سی های موجود در بازار

برای خرید انواع پی ال سی می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با ما در پارس اتوماسیون توانا تماس بگیرید تا به بهترین شکل به شما کمک کنیم محصول موردنظرتان را خریداری کنید.

plc Siemens, plc برند زیمنس, plc زیمنس, Siemens PLC, اتوماسیون صنعتی زیمنس, بهترین plc موجود در بازار, بهترین برند plc, بهترین برند پی ال سی, بهترین پی ال سی موجود در بازار, بهترین پی ال سی های موجود در بازار, بهترین مارک plc, بهترین مارک پی ال سی, پارس اتوماسیون, پارس اتوماسیون توانا, پی ال سی Siemens, پی ال سی برند زیمنس, پی ال سی زیمنس, خرید CPU زیمنس, قیمت پی ال سی زیمنس, نمایندگی زیمنس

Related Posts

2 دیدگاه. Leave new

  • فراهان بخش
    2023-10-21 10:08 ق.ظ

    سلام وقت بخیر ممنونم از مطلب خوبتون فقط این که پی ال سی های برند زیمنس واقعا قدرتمند هستند و عالی

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up