کنتاکتور تک فاز زیمنس

خرید کنتاکتور تک فاز – کنتاکتور بی صدا

کنتاکتور تک فاز چیست؟ چرا باید از کنتاکتور تک فاز استفاده کنیم؟ کنتاکتور برای ایجاد یا قطع ارتباط بین بار و منبع تغذیه استفاده می شود و با توجه به كاربرد و بار متصل شده به کنتاکتور تعداد کنتاکت های مختلفی دارند. به طور کلی، این کنتاکت ها در

دو حالت) NO حالت پیش فرض کنتاکت باز) و NC قرار می گیرند. متداول ترین كاربرد کنتاکتور در استارتر تجهیزاتی مانند موتور، ترانسفورماتور و … است.

کنتاکتور رنج وسیعی از جریان را پوشش می دهد از جریان های کم تا هزاران آمپر و ولتاژ های 25 ولت تا هزاران ولت مورد استفاده قرار گیرد. کنتاکتور درابعاد کوچک دستی تا سایز های بزرگتر در بازار موجودند کنتاکتور ظرفیت زیادی برای عملکرد در جریان های بالای 5000 آمپر و توان های بالاتر از 100کیلو وات دارد.

شما می توانید برای خرید کنتاکتور زیمنس از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در همین صفحه با ما تماس بگیرید و کلیه جزئیات مثل روند پرداخت، خرید و ارسال محصولات را از کارشناسان مربوطه دریافت نمایید. پارس اتوماسیون توانا با فروش انواع کنتاکتور زیمنس توانسته رضایت افراد را به دست آورد و با کیفیت عالی و قیمت رقابتی که ارائه می کند در صدر مناسب ترین های این عرصه قرار بگیرد.

خرید کنتاکتور تک فاز

کنتاکتور تک فاز می تواند جای کنتاکتور های فرمان و حتی رله های شیشه ای بعلت داشتن ماژول های مختلف نظیر تک پل دو پل كه ماژول ها با تحریک مدار فرمان، تغییر وضعیت میدهند مورد استفاده قرار بگیرد. کنتاکتور های تک فاز صرفا يک رله می باشند مثل بوبین های کنتاکور های سه فاز، این کنتاکتور ها کم صدا می باشند و به همین علت هم به کنتاکتور های بی صدا معروف می باشند. با برق دار شدن بوبین، رله فعال شده و وصل می شود. کنتاکتور تک فاز نسبت به انواع سه فاز، کوچک تراست.

پایه های 1، 2، 3، و 4 کنتاکتور تک فاز، کنتاکت های قدرت آن می باشند. در کنتاکتور تک فاز پایه 1 و 2 پل اول، و پایه های 3 و 4 مربوط به پل دوم کنتاکتور دو پل است. هر کنتاکتوری باید يک مدار فرمان هم داشته باشد كه این مدار فرمان هم می تواند يک کلید فرمان باشد و هم يک شستی استارت استوپ باشد. برای نصب کلید فرمان کافیست از خروجی فیوز به ورودی آن يک ارتباط برقرار کنیم و خروجی کلید فرمان را به ورودی A1 کنتاکتور وصل کنیم.

كاربردهای کنتاکتور تک فاز

کنتاکتور تک فاز یا بی صدا، كاربردهای زیادی در بخش های مختلف صنعت برق دارند. یکی از گسترده ترین كاربردهای این کنتاکتورها در سیستم های هوشمندسازی، به ویژه خانه های هوشمند می باشد. در این خانه ها، همه کنترلرها، خروجی های رله ای، با قدرت جریانی پایینی دارند. از سویی مصرف کننده ها هم اکثرا جریان هایی بالاتر از جریان نامی رله نیاز دارند. در این مواقع کنتاکتور هیوندای تک فاز مناسب ترین راه حل برای این موضوع می باشد.

این کنتاکتورها كاربردهای دیگری از جمله کنترل سیستم های روشنایی، کولرهای گازی، پمپ های آبیاری تک فاز، پمپ های کف کش کشاورزی و دستگاه های ماینر. بعضی از کنتاکتورهای تک فاز، قادر هستند جای کنتاکتورهای فرمان و حتی رله های شیشه ای را هم بگیرند. زیرا در ماژول های مختلف نظیر تک پل، دو پل، سه پل و چهار پل وجود دارند. این ماژول ها با فرمان تحریک، تغییر وضعیت می دهند.

 • کنترل سیستم های روشنایی
 • کنترل کولر های گازی
 • پمپ های کف کش کشاورزی
 • پمپ های آبیاری و موتور های تک فاز
 • هوشمند سازی ساختمان های هوشمند
 • دستگاه های ماینر

کنتاکتور تک فاز چیست و چه عملکردی دارد؟

پس از استقرار در هر محلی به منظور افزایش ایمنی و بهره وری محیط لازم بوده كه نسبت به ایمن سازی و خرید بعضی تجهیزات برقی كه محافظ برق اقدام کنید. یکی از تجهیزات كاربردی كه وجود آن در هر محیطی ضروری است کنتاکتور تک فاز بوده كه با عملکرد خود از بروز خسارات مالی و جانی جلوگیری می کند. با توجه به اهمیت این موضوع در این مطلب راجع به نحوه كار کنتاکتور تک فاز صحبت خواهیم كرد.

به صورت کلی کنتاکتورها نوعی کلید الکترومکانیکی می باشند كه اکثرا به منظور کلید زنی مدار قدرت مورد استفاده قرار می گیرند. به تعبیر دیگر کنتاکتور تک فاز نوعی سوئیچ کنترل شده الکتریکی بوده كه وظیفه قطع و وصل كردن مدار را بر عهده دارد. کنتاکتور های تک فاز از برای فضای اشغال شده بسیار کوچک تر از نمونه های سه فاز می باشند؛ ضمن اینکه کم صدا می باشند و آلودگی صوتی خاصی ایجاد نمی کنند.

با توجه به اهمیت كارایی این محصول مجموعه پارس اتوماسیون توانا به عنوان یکی از پیشگامان تولید محصولات دانش بنیان به کمک تیم فنی و دانش تخصصی خود در این حوزه مناسب ترین و باکیفیت ترین محصولات كه کنتاکتور تک فاز و چراغ سیگنال را طراحی و عرضه كرده می باشد. از آنجایی كه کنتاکتور تک فاز پارس اتوماسیون توانا با آخرین تکنولوژی و دانش روز تولید می شود چند نقطه قوت مهم نسبت به سایر محصولات دارد كه در ادامه به شکل خلاصه به آن اشاره می کنیم.

 


کنتاکتور زیمنس یکی از اجزای مهمی است که باید فقط از مراکز معتبر خریداری شود تا بتواند از نظر کیفیت، رضایت شما عزیزان را جلب کند. برای خرید کنتاکتور پیشنهاد می کنیم همین حالا با اتوماسیون صنعتی زیمنس 02136610801 تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید، همچنین مشاوره خرید نیز از سوی کارشناسان این امر به شما ارائه می گردد. 


 

مزیت کمک گرفتن از کنتاکتور تک فاز

کمک گرفتن از کنتاکتور تک فاز نسبت به کلید اتصال و انفصال جریان برق مزیت های چشم گیری دارد. زیرا در کنتاکتور به دلیل عدم ساییدگی روی یکدیگر در زمان قطع و وصل جریان، استهلاک کمتری به وجود خواهد آمد. بعضی از دیگر مزایای کمک گرفتن از آن به شرح زیر است:

 • توانایی قطع و وصل به تعداد مکرر و نامحدود
 • مطمئن تر و از لحاظ اقتصادی به صرفه تر
 • قابلیت کنترل از راه دور مصرف برق برای مراحل مختلف كار و توسط چند اپراتور در مکان های مختلف
 • بالا بودن سرعت قطع و وصل در طراحی مناسب
 • افزایش عمر مفید دستگاه ها
 • افزایش امنیت کمک گرفتن از کنتاکتور تک فاز پس از قطع و وصل برق نسبت به وصل ناگهانی جریان در زمان کمک گرفتن از کلید
 • قابلیت اتوماتیک شدن مدار فرمان با کمک کنتاکتور تک فاز
 • قابلیت اتصال به PLCو …

مهم ترین خصوصیات کنتاکتور تک فاز پارس اتوماسیون توانا عبارتند از:

 • ابعاد کوچک آن با توجه به آمپراژ بسیار مناسب و کوچک می باشد.
 • ضمن اینکه این محصول با سه سال گارانتی و تعویض بی قید و شرط ارائه می شود.
 • از لحاظ تولید صدا نسبت به کنتاکتورهای تک فاز قدیمی بسیار بی صدا می باشد.
 • تعمیر نگهداری های فصلی نیاز ندارد.
 • به باعث بسته بودن کیس کنتاکتور از ورود گرد و غبار به محفظه کنتاکت ها جلوگیری می کند.
 • مناسب ترین جایگزین برای کنتاکتور های قدیمی می باشد.

خوب است بدانید پارس اتوماسیون توانا به منظور رفع چالش های کمبود فضای موجود در تابلو برق اقدام به تلفیق و ادغام چندین محصول كرده است تا همزمان يک دستگاه چندین كاربرد و خروجی داشته باشد؛ اینگونه ضمن رفع چالش ها از لحاظ قیمتی هم مقرون به صرفه می باشد. این مجموعه با صدها مجموعه فعال در سطح کشور آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است؛ همینطور امکان خرید آنلاین را برای شما در نظر گرفته می باشد.

نحوه كار کنتاکتور تک فاز به چه صورت است؟

طراحی کنتاکتور تک فاز زمانی اهمیت پیدا كرد كه دیگر ظرفیت رله ها پاسخگوی نیاز بعضی دستگاه ها نبود؛ چون رله ها صرفا جریانات باز و بسته نرمال را پوشش می دهند و زمان بروز قوس الکتریکی و ایجاد خسارات كارایی لازم را نداشتند؛ به همین علت در این قسمت از کنتاکتور های تک فاز استفاده می شود تا از بروز خسارات مالی و جانی جلوگیری شود.

جریان برقی كه در کنتاکتور تک فاز جریان دارد باعث برق دار شدن بوبین می شود؛ آنگاه بوبین يک میدان مغناطیسی ایجاد می کند و سپس هسته کنتاکتور كه در این لحظه در حال حرکت است قسمتی از میدان مغناطیسی ایجاد شده را جذب می کند.

این محصول دارای چهار پایه بوده كه اکثر آن ها مربوط به قدرت می باشد. در کنتاکتور های دوپل باید پایه های 1 و 2 را به پل اول و پایه های 3 و 4 را به پل دوم وصل کنیم. علاوه بر پایه، يک کلید شستی استارت استوپ هم باید با عنوان مدار فرمان وجود داشته باشد كه ورودی و خروجی جریان را مدیریت کند.

برای اینکه بتوانید مدار فرمان را راه اندازی کنید تنها کافی است از خروجی فیوز يک ارتباط ایمن به ورودی کنتاکتور برقرار کنید. این فرایند و کمک گرفتن از کنتاکتور تک فاز برای دستگاه هایی كه با بار جریان بالا طراحی شده اند کاملا استاندارد است؛ در حالیکه شاید کمک گرفتن از رله های چند منظوره در این مورد كارایی نداشته باشد.

مقایسه نحوه عملکرد کنتاکتور تک فاز با کلید دستی

کنتاکتورها همان کلید های دستی می باشند كه به شکل اتوماتیک و با کمک جریانات الکتریکی فعالیت می کنند؛ به همین علت در نحوه عملکرد تفاوت های فاحشی دارند كه در ادامه بعضی از آن ها را توضیح می دهیم.

 • کنتاکتور های تک فاز به شما این اجازه را می دهند تا از راه دور و یا از چند محل سیستم یا مدار مورد نظر را کنترل و مدیریت کنید.
 • میزان حفاظت و ایمنی کنتاکتور های تک فاز به باعث دقت و عملکرد دقیق تر بیشتر بوده و به همین علت از بروز خطرات جدی جلوگیری می کند.
 • سرعت و دقت قطع و وصل كردن مدارها در کنتاکتور های تک فاز نسبت به کلید های دستی بیشتر می باشد.
 • زمان قطع برق جریان الکتریکی در مدار قطع شده و برای شروع نیاز به استارت مجدد دارد كه این عامل از بروز خطراتی سهمگین و جبران ناپذیر جلوگیری می کند.
 • عمر مکانیکی کنتاکتور های تک فاز نسبت به کلید های دستی بیشتر است ؛ چون ساییدگی مکانیکی ندارند.

معرفی كاربرد های کنتاکتور تک فاز

کنتاکتور تک فاز از جمله تجهیزات برقی كاربردی بوده كه به منظور افزایش ایمنی محیط مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه بعضی از مهم ترین كاربرد های کنتاکتور تک فاز را به عنوان می کنیم.

 • دستگاه های ماینر به علت کمک گرفتن از برق های فشار قوی به کنتاکتور تک فاز نیاز دارند.
 • برای کنترل سیستم روشنایی هم می توان از کنتاکتور تک فاز بهره مند شد.
 • به منظور هوشمند سازی ساختمان های قدیمی می توان از کنتاکتور های تک فاز ایمن و استاندارد کمک بگیرید.
 • در ساخت کنترل کولر های گازی هم از کنتاکتور تک فاز استفاده شده می باشد.
 • در پمپ های کف کش کشاورزی هم کمک گرفتن از کنتاکتور تک فاز مرسوم می باشد.
 • پمپ و موتور های آبیاری هم مجهز به کنتاکتور تک فاز می باشند.
 • به صورت کلی همه موتور های الکتریکی، نورپردازی، گرمایش، بانک های خازنی، تبخیر کننده های حرارتی و سایر بار های الکتریکی به کنتاکتور تک فاز نیاز دارند.

مواردی كه گفته شد قسمت محدودی از كاربرد های کنتاکتور تک فاز است، قطعا كاربرد های آن بیشتر از موارد فوق بوده كه پس از خرید با آن ها آشنا خواهید شد. مجموعه پارس اتوماسیون توانا به منظور جلب رضایت حداکثری مشتریان خود مناسب ترین، استانداردترین و ایمن ترین کنتاکتور تک فاز را با قیمتی مناسب و استثنایی و با خدماتی كه سه سال گارانتی و تعویض بی قید و شرط ارائه می دهد.

آشنایی با اجزای داخلی و كارکرد کلی کنتاکتور تک فاز

خوب است بدانید كه کنتاکتور های تک فاز تلفیقی از رله و سایر اجزا می باشند كه به علت کوچک بود و بی صدا بودن مورد استقبال تعمیركاران و مهندسین برق قرار گرفته می باشد.

کنتاکتور های تک فاز چند جز اصلی دارند كه در ادامه آن ها را معرفی می کنیم:

 • بوبین
 • فنر بازگشت هسته متحرک
 • هسته ثابت فلزی
 • هسته متحرک فلزی
 • تیغه های کمکی با نام های NO و NC
 • سه تیغه به نام های قدرت

بیشتر بخوانید: بوبین کنتاکتور چیست؟

شما می توانید با چند کلیک ساده استانداردترین نوع کنتاکتور تک فاز را با سه سال گارانتی از مجموعه پارس اتوماسیون توانا تهیه کنید. همه کنتاکتورها سه قسمت اصلی دارند: تیغه، بوبین و قاب عایق. هر کدام از این بخش ها وظایف جداگانه ای دارند كه در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

قاب عایق: کنتاکتورها به وسیله مواد عایق مانند باکالیت، نایلون و … عایق بندی می شوند. این عایق بندی به عنوان قاب محافظ، نگه دارنده در برابر خطر برق گرفتگی و هم برای حفاظت از عواملی مانند گرد و غبار، چربی، آب و غیره عمل می نماید.

بوبین کنتاکتور: بوبین، نوعی سیم پیچ بوده كه يک هسته مغناطیسی ایجاد كرده و وظیفه باز و بسته شدن کنتاکتور را با ایجاد نیروی مغناطیسی برای اتصال فیزیکی تیغه های رسانا ایفا می نماید.

تیغه: تیغه کنتاکتور اشنایدر تک فاز به دو نوع قدرت و فرمان تقسیم شده می باشد. به این صورت كه تیغه قدرت همان کنتاکت اصلی بوده كه جریان قدرت از آن عبور می نماید و تیغه فرمان یا کنتاکت فرمان، در بخش فرمان استفاده می شود. این تیغه ها بعد از هر بار تحریک سیم پیچ توسط جریان، به شکلی حرفه ای به حالت عکس خود تغییر شرایط می دهند.

راهنمای خرید کنتاکتور تک فاز

از آنجایی كه تجهیزات برقی نقش مهمی در تامین امنیت محیط دارند باید زمان خرید به همه نکات ایمنی دقت کنید. در صورتی كه به نکته اولی كه در ادامه می گوییم دقت کنید دیگر نیازی نیست كه سایر نکات را در نظر داشته باشید.

 • خرید از مجموعه ای مطمئن و معتبر

اصالت، کیفیت، قیمت مقرون به صرفه، خدمات بی نظیر و پشتیبانی کامل از مزایای این برند می باشد. مطمئن باشید با خرید از این برند هیچ نگرانی و دردسری خاطر شما را آشفته نخواهد كرد. سایر فاکتور هایی كه باید به آن دقت کنید اصالت محصول می باشد. خرید تجهیزات برقی اصیل خیال شما را از بابت هرگونه خطر احتمالی آسوده می دارد.

یک مجموعه معتبر با توجه به تجربه و سابقه كاری خود و همینطور با در نظر گرفتن رضایت مشتری مناسب ترین و باکیفت ترین محصولات كه کنترل فاز را عرضه می کند؛ مثلا مجموعه پارس اتوماسیون توانا با سال ها سابقه و فعالیت در این حوزه به یکی از برند های شناخته شده تبدیل شده كه ضمن ارائه محصول باکیفیت خدمات پس از فروش و گارانتی هم ارائه می دهد.

کیفیت، پس از اصالت جایگاه ویژه ای دارد. از يک محصول باکیفیت قطعا هر آنچه انتظار داشته باشید را دریافت خواهید كرد. همه موارد فوق در محصولات پارس اتوماسیون توانا گردآوری شده، پس با خیال راحت آنچه نیاز دارید را سفارش دهید.

مزایای کمک گرفتن از کنتاکتور بی صدا نسبت به کنتاکتور تک فاز معمولی

 • عدم ایجاد جرقه در زمان سوئیچینگ
 • عملکرد بدون صدا
 • مناسب برای استفاده در محل هایی با امکان انفجار و احتراق
 • طول عمر بالا
 • مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه
 • سرعت قطع و وصل بسیار بالا نسبت به مدل های الکترونیکی
 • ابعاد کوچک و طراحی مناسب
 • طراحی متنوع برای مدار های AC / DCو …

قیمت کنتاکتور تک فاز چقدر است؟

فاکتور های زیادی بر قیمت کنتاکتور تک فاز تاثیر می گذارند كه بعضی از آن ها کیفی و بعضی دیگر کمی اند. از فاکتور های کیفی می توان بر کیفیت و اصالت محصول اشاره كرد كه اتفاقا بسیار مهم می باشند. یک محصول اصیل و باکیفیت قطعا قیمت بالاتری نسبت به يک محصول تقلبی دارد؛ از سویی بعضی برندها صرفا به علت سابقه كاری بیشتر و یا شهرت محصولات خود را با قیمت بالاتری به فروش می رسانند. پارس اتوماسیون توانا با در نظر گرفتن انصاف و رضایت مشتری مناسب ترین و باکیفیت ترین محصولات را با قیمتی استثنایی ارائه می دهد.

جمع بندی

در انتها به عنوان جمع بندی یادآوری می کنیم كه کنتاکتور تک فاز يک کلید کنترل شونده كه به شکل الکتریکی كار می کند و شباهت زیادی به رله دارد با این تفاوت كه کنتاکتور می تواند تجهیزات را در برابر آمپراژ بالا حفاظت کند؛ اما رله این قابلیت را ندارد. نحوه عملکرد آن به اجزا و تجهیزاتی كه بویین، تیغه و هسته بستگی دارد و در صورتی كه هر کدام از این قطعات با مشکلی روبرو شوند عملکرد نهایی محصول تحت الشعاع قرار می گیرد.

برای خرید يک محصول باکیفیت و مطمئن باید يک مجموعه معتبر و مطمئن را انتخاب کنید تا بتوانید با خیال آسوده و بدون هیچ نگرانی تجهیزات برقی موردنظر را تهیه کنید. مجموعه پارس اتوماسیون توانا با سال ها سابقه اینجاست تا با ارائه محصولات متنوع، باکیفیت و اصیل نظر مشتریان خود را کسب کند.

 

در صورتی كه به دنبال تامین یکی از تجهیزات مذکور با مناسب ترین کیفیت می باشید، شرکت اتوماسیون صنعتی زیمنس آماده همكاری در زمینه تامین انواع کلید، فیوز و کنتاکتور از معتبرترین برندهای بازار است.

Siemens کنتاکتور, اتوماسیون صنعتی زیمنس, پارس اتوماسیون, پارس اتوماسیون توانا, قیمت کنتاکتور تک فاز, قیمت کنتاکتور تک فاز ۴۰ آمپر, قیمت کنتاکتور زیمنس, کنتاکتور Siemens, کنتاکتور برند زیمنس, کنتاکتور تک فاز 10 آمپر, کنتاکتور تک فاز 16 آمپر, کنتاکتور تک فاز 25 آمپر, کنتاکتور تک فاز 32 آمپر, کنتاکتور تک فاز قیمت, کنتاکتور زیمنس, کنتاکتور مارک زیمنس, نمایندگی زیمنس

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up