مقایسه پی ال سی دلتا و زیمنس

مقایسه پی ال سی دلتا و زیمنس

در این مطلب قصد داریم به مقایسه پی ال سی دلتا و زیمنس بپردازیم.  پی ال سی زیمنس و دلتا دو مورد از معتبرترین محصولات مربوط به تجهیزات اتوماسیون صنعتی هستند. کاربرد این محصولات بیشتر برای کنترل بخش های مختلف صنعت است. به طور مثال می توان از پی ال سی ها برای کنترل خط تولید استفاده کرد؛ در نتیجه دقت این تجهیزات در ثبت اطلاعات دقیق کارخانه ها تاثیرگذار است. به همین دلیل کیفیت و عملکرد دقیق این محصول برای مشتریان اهمیت زیادی دارد. در ادامه با شرح ویژگی های پی ال سی دلتا و زیمنس به مقایسه این دو محصول خواهیم پرداخت.

پی ال سی  چیست؟

پی ال سی دلتا و زیمنس از محصولات پرکاربرد در زمینه تجهیزات اتوماسیون صنعتی هستند. استفاده از این نوع محصولات بیشتر در زمان کنترل بخش های مختلف صنعت دیده می شود. می توان از پی ال سیها جهت کنترل خط تولید به کار گرفت. در واقع این محصولات در زمان ثبت اطلاعات دقیق کارخانه ها، دقت بالایی از خود نشان می دهند. حالا بهتر است پس از پرداختن به بررسی تفاوت ها و شباهت های میان پی ال سی دلتا و زیمنس بدانیم که پی ال سی چیست و از چه مزایایی برخوردار است. مقایسه پی ال سی دلتا و زیمنس

پی ال سی را می توان مختصر شده Programmable Logic Controller به معنی کنترل گر منطقی برنامه پذیر عنوان کرد. در واقع پی ال سی یک ابزار کاربردی است که کارفرما از طریق این ابزار قادر به هدایت دستگاه از طریق برنامه خواهد بود. همچنین می توان پی ال سی را یک نوع کامپیوتر صنعتی با قابلیت کنترل فعالیت های مختلف نیز معرفی کرد. این ابزار از قدرت برنامه ریزی بالایی برخوردار است. این ابزار پس از دریافت اطلاعات منطقی به ارائه فرامین به صورت خروجی منطقی می پردازد. دریافت کنندگان و کاربران نیز می توانند از این فرامین و خروجی ابزار استفاده کنند.

پی ال سی ها با طراحی منحصر به فردی عرضه شده اند. ساختار این نوع دستگاه به گونه ای است که می توان از آن در شرایط صنعتی سخت استفاده کرد. گفتنی است که در بدو ورود پی ال سی به بازار، کاربرد آن تنها در صنعت خودروسازی دیده می شد. پی ال سی سپس و به مرور زمان به یک ابزار کاربردی به دیگر صنایع نیز معرفی شد. چراکه این محصول از عملکرد دقیق، سرعت عمل بالا، حمل و نقل آسان، قابلیت اتصال به دیگر دستگاه ها، امکان کنترل بیشتر بر بخش های مختلف صنعتی و مزایای دیگر برخوردار است.

مقایسه پی ال سی دلتا و زیمنس

معرفی شرکت دلتا: نخستین انتخاب در زمینه تجهیزات کنترل و اتوماسیون

شرکت دلتا یکی از پیشروان صنعت اتوماسیون و تجهیزات الکترونیکی است. با بیش از ۴۰ سال سابقه فعالیت، این شرکت توانسته است محصولات متنوعی در زمینه کنترل صنعتی، پی ال سی، و درایوهای الکتریکی تولید کند. پی ال سی های دلتا با دقت بالا، کارآیی عالی و امکانات قدرتمند، در بسیاری از صنایع به عنوان گزینه اول در نظر گرفته می شوند.

مقایسه پی ال سی دلتا و زیمنس

معرفی شرکت زیمنس: بهترین گزینه برای اتوماسیون صنعتی

یکی از  بزرگت ترین شرکت های  تولیدی در زمینه های مختلف صنعت در اروپا است که در نقاط مختلف جهان نمایندگی دارد.فعالیت های اصلی این کمپانی بزگ شامل بهداشت و درمان، انرژی و صنعت می باشد. زیمنس سازنده برجسته تجهیزات بخش اتوماسیون صنعتی که دومین واحد سودآورجهان است می باشد.

شرکت زیمنس یکی از بزرگ ترین و معتبرترین شرکت های تولیدکننده تجهیزات الکترونیکی و اتوماسیون صنعتی در جهان است. این شرکت با بیش از ۱۵۰ سال سابقه فعالیت و تجربه، نامی بسیار قوی و اعتبار جهانی دارد. محصولات زیمنس در زمینه پی ال سی بسیار گسترده  و فراگیر است و تولیدات بسیاری از این تجهیزات را در اختیار بازار قرار می دهد. در این مقاله، ما قصد داریم پی ال سی زیمنس را با یکی از رقبای قوی خود، یعنی پی ال سی دلتا، مقایسه کنیم و به مزایا و معایب هرکدام اشاره کنیم.

مقایسه پی ال سی دلتا و زیمنس

مقایسه پی ال سی دلتا و زیمنس

پی ال سی دلتا و زیمنس ساخت کدام کشور هستند؟

پی ال سی زیمنس ساخت کشور آلمان است که با بیش از 150 سال سابقه همیشه عملکرد فوق العاده ای از لحاظ کیفیت، دقت و سرعت و گارانتی و پشتیبانی ارائه کرده است. محصولات زیمنس از جمله پی ال سی این شرکت در دنیا بسیار پرفروش است. از جمله ویژگی های پی ال سی زیمنس می توان به هماهنگی بالا در عملکرد، مقیاس پذیری وسیع و کاربرد گسترده و کاربری راحت اشاره کرد. بد نیست بدانید که محصولات پی ال سی زیمنس در سری های S5، S7، TI، QUADLOG و LOGO عرضه می شوند.

در سمت مقابل پی ال سی دلتا را داریم که محصول کشور تایوان بوده و پس از برند زیمنس محبوبیت بسیار زیادی در بین پی ال سی کاران دارد. متخصصین و فنی کارانی که در حوزه اتوماسیون صنعتی کار می کنند بیان می کنند که این محصول تایوانی در کنار ویژگی هایی مثل قیمت مناسب، کاربری ساده، کاربرد گسترده و وفور قطعات جانبی و ماژول های توسعه مختلف توانسته بعد از زیمنس سهم خوبی از بازار داخلی را داشته باشد. هر چند این سهم از بازار شاید به 10% برسد. پی ال سی دلتا در سری های AS، AH، DVP و موشن تولید می شوند.

مقایسه پی ال سی دلتا و زیمنس

مقایسه پی ال سی دلتا و زیمنس

پی ال سی دلتا و زیمنس یکی از پرفروش ترین محصولات درصنعت اتوماسیون و تجهیزات الکترونیکی به شمار می آید. افراد تازه ورود به این نوع بازار کار برایشان مهم است که کار با کدام یک از این دو نوع برای آن ها بهتر و مناسب تر خواهد بود. در ادامه میخواهیم به شباهت ها و تفاوت های میان پی ال سی دلتا و زیمنس بپردازیم. و برای شما توضیح دهیم که در نهایت اقدام به خرید واستفاده از کدام یک را بگیرید.

مقایسه کیفیت کارکرد زیمنس با فتک و دلتا

پی ال سی زیمنس سری1214-C  ( S7-1200) توان بالاتری نسبت به فتک و دلتا دارد و قیمت آن کمی بیشتر است ولی میزان دوام ان در کار زیاد میباشد مثال فتک 1 الی 2 سال کار میکند اما زیمنس 3 الی 4 سال کار می کند و بعد از آن توان جایگزین کردن خط قدیمی با تجهیزات جدید را دارد. پس بهتر است از پی ال سی ای در تهجیزات اتوماسیون صنعتی استفاده گردد که دوام و کیفیت بالاتری نسبت به مدل های دیگر داشته باشد. و چرایی پیشتاز بودن زیمنس نسبت به رقبا نیز کیفیت بالای آن می باشد.

مقایسه پی ال سی دلتا و زیمنس

تفاوت پی ال سی دلتا و زیمنس از نظر قیمت

یکی از اصلی ترین مواردی که باید در خصوص تفاوت پی ال سی دلتا با زیمنس مورد بررسی قرار دهیم، تفاوت قیمت است. همانطور که می دانید برند زیمنس بسیار شناخته شده است و امتحان خود را در شرایط گوناگون پس داده است. از طرفی به دلیل تحریم ها این قطعات با واسطه وارد کشور می شوند به همین دلیل طبیعی است که قیمت پی ال سی زمینس نسبت به دلتا بسیار بیشتر باشد. حتی وجود تقاضای بالا برای پی ال سی زیمنس که حدود 80% محصولات داخلی در صنایع اتوماسیون صنعتی را همین برند زیمنس تشکیل داده است.

مقایسه پی ال سی دلتا و زیمنس

تفاوت های نرم افزاری پی ال سی دلتا و زیمنس

پی ال سی چه از برند دلتا و چه از برند زیمنس برای اینکه بتوانند داده ای را پردازش کنند نیاز دارند که ابتدا با کمک ماژول های ورودی دیتا را دریافت کنند و سپس به کمک برنامه ای که برای آن نوشته شده آن را پردازش نموده و دستورات لازم را ارسال کنند. اینجاست که شما به عنوان یک پی ال سی کار حرفه ای باید کار با نرم افزارهای پی ال سی را بلد باشید. تفاوت های نرم افزاری که بین این دو برند وجود دارد جنبه دیگری از بررسی تفاوت پی ال سی دلتا و زیمنس در این مقاله است.

اولین نرم افزار تولیدی زیمنس، STEP5 بود که برای پی ال سی های زیمنس سری 5 استفاده می گردید. تولید و توسعه این نرم افزار تمام شده اما هنوز هم در کارخانجاتی که از پی ال سی های زیمنس سری 5 استفاده می کنند این نرم افزار کاربرد دارد. آخرین نسخه این نرم افزار 7.2 است که روی MS-DOS و ویندوز XP قابل نصب می باشد.

نرم افزار LOGO محصولی بسیار سریع و ساده تر از Step7 که امکان برنامه نویسی و تست مرحله ای دارد تا خطاها در همان لحظه رفع شوند. نرم افزار TISOFT هم مخصوص سری 505 سیماتیک در پی ال سی زیمنس است که برای کارهای کوچک و بزرگ استفاده می شوند.

نرم افزار بعدی STEP7 است که جایگزین نسخه 5 شد و تا سال 2016 نسخه های مختلفی از آن منتشر شد. این نرم افزار روی ویندوز 10 هم قابل نصب است. سری 7 سیماتیک پی ال سی های زیمنس با این نرم افزار کار می کنند. قابلیت ویژه این نرم افزار بلوک های عملکرد ارتباطی و انتقال تفکیک شده داده های مختلف، پیکربندی اتصالات مختلف، ارتباطات داده های یونیورسال و عملکرد ماژول و پردازنده های مختلف است.

اما در سمت مقابل، پی ال سی دلتا فقط دو نرم افزار در نظر گرفته است. یکی از این نرم افزارها، WPLSOft است که بر بستر ویندوز کار کرده و از آن برای برنامه نویسی سری های AS و AH و اینورترها و HMI که داخل آن پی ال سی دلتا استفاده شده به کار می برند. نرم افزار بعدی شرکت دلتا، ISPSoft است که استانداردهای ساخت آن IEC61131-3 و پی ال سی OPEN هستند. نسخه جدید و بروز که تقریبا هر کاری می توان برای برنامه نویسی پی ال سی های دلتا انجام داد.

مقایسه پی ال سی دلتا و زیمنس

مقایسه پی ال سی دلتا و زیمنس در بازار کار

با بررسی کلیه این موارد متوجه می شویم که یک بحث تفاوت پی ال سی دلتا با زیمنس از نظر بازار است که بازار کار پی ال سی زیمنس بسیار بهتر است. اگر هم به فکر مهاجرت هستید، باز هم بازار کار زیمنس بهتر است. برای شروع توصیه می کنیم ابتدا زیمنس را یاد بگیرید چرا که هم بازار کار بهتری دارد و هم موقعی که بلد باشید، کار با دلتا برای شما بسیار راحتتر خواهد بود در صورتی که برعکس این مورد صادق نیست.

به طور کلی بازار کار پی ال سی زیمنس نسبت به دلتا هم برای داخل و هم برای کسانی که به فکر مهاجرت به خارج از کشور هستند بهتر است. اما اجازه دهید بررسی دقیق تری از بازار کار و تفاوت پی ال سی دلتا با زیمنس داشته باشیم. محدودیت هایی که در پی ال سی دلتا وجود دارد در دو منظر نرم افزاری و سخت افزاری است. از لحاظ نرم افزاری، تعداد کانتر، تایمر، فانکشن و غیره وجود دارد در صورتی که برای زیمنس به راحتی در دسترس است. نرم افزارهای اتوماسیونی دلتا بیشتر شبیه به اتوماسیون ساختمان است تا صنعتی.

از نظر توسعه پذیری هم پی ال سی دلتا عقبتر از پی ال سی زیمنس است هر چند شاید این مقایسه اشتباه باشد چرا که زیمنس پروتکل ارتباطی خاص خودش را دارد. بد نیست بدانید که میزان فروش کل دلتا تقریبا یک دهم زیمنس است.

محدودیت های زبان برنامه نویسی نرم افزارهای پی ال سی دلتا هم مزید بر علت است که بازار کار پی ال سی زیمنس بهتر باشد. پی ال سی زیمنس به راحتی از 5 زبان پشتیبانی می کنند. پس در قسمت نرم افزاری، پی ال سی دلتا عقب تر از زیمنس است. در بحث سخت افزاری هم با اینکه تعداد ورودی دیجیتال یکسان است اما کیفیت ساخت و فرکانس کاری بسیار متفاوتی دارند. به همین دلیل است که سرعت شمارش پی ال سی زیمنس بسیار بیشتر و با دقت بسیار بالاتری است.

مقایسه پی ال سی دلتا و زیمنس

مقایسه پی ال سی دلتا و زیمنس

از میان پی ال سی های زیمنس و دلتا کدام برای ما مناسب تر است؟

پی ال سی دلتا و زیمنس دو محصول باکیفیت و معتبر در سطح جهانی به شمار می آید که خرید و انتخاب آن ها به یک دغدغه برای افراد تبدیل شده است. در ساخت هر یک از این دو محصول استانداردهای لازم در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که این دو برند در انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند که هر یک از آن ها کارایی و ویژگی های خاص خود را دارند. انتخاب هر یک از آن ها بسته به نیاز و بودجه خود می تواند متفاوت باشد.

پی ال سی دلتا و زیمنس بسیار به هم شبیه هستند. البته می توان پی ال سی زیمنس را برای کاربردهای حساس و دستگاه گران انتخاب بهتر و مناسب تری عنوان کرد. پی ال سی دلتا نیز نیز به سبب قیمت پایین تر خود برای کاربران ایرانی و استفاده در صنایع کوچک و کسب و کارهای جمع و جور مناسب تر خواهد بود.

هر دوی این برندها از تنوع زیادی برخوردارند و شما می توانید بسته به نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. در صورتی که هزینه برایتان اهمیت دارد و به دنبال یک گزینه مقرون به صرفه هستید، به سراغ برند دلتا بروید. اما اگر به دنبال کیفیت هستید، برند زیمنس برای شما بهترین گزینه است.

مقایسه پی ال سی دلتا و زیمنس

سوالات متداول پی ال سی زیمنس بهتره یا دلتا؟

آیا پی ال سی زیمنس و پی ال سی دلتا همگام با یکدیگر کار می کنند؟

بله، می توانید پی ال سی زیمنس و پی ال سی دلتا را به صورت همزمان در یک سیستم کاربردی کمک بگیرید. این دو پی ال سی معمولاً با کمک پروتکل های صنعتی مانند Modbus و Ethernet/IP با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

 آیا برای استفاده از پی ال سی زیمنس و دلتا، نیاز به تجربه برنامه نویسی دارم؟

بله، برای استفاده بهینه از پی ال سی زیمنس و دلتا، تجربه کار با برنامه نویسی پی ال سی و آشنایی با زبان های برنامه نویسی مرتبط مانند Ladder Logic و Structured Text توصیه می شود. با این حال، شرکت های زیمنس و دلتا آموزش هایی برای کاربران جدید و مبتدی در این حوزه ارائه می دهند.

آیا پشتیبانی فنی برای پی ال سی زیمنس و پی ال سی دلتا در دسترس است؟

بله، هر دو شرکت زیمنس و دلتا ارائه دهنده خدمات پشتیبانی فنی و خدمات پس از فروش برای محصولات خود هستند. شما می توانید با تماس با شرکت های فروشنده محصولات زیمنس و دلتا، از خدمات پشتیبانی و مشاوره آنها کمک بگیرید.

 آیا محصولات زیمنس و دلتا با استانداردهای صنعتی سازگار هستند؟

بله، پی ال سی زیمنس و پی ال سی دلتا با استانداردهای صنعتی رایجی مانند IEC 61131-3 سازگار هستند. این استاندارد به برنامه نویسان اجازه می دهد با کمک زبان های برنامه نویسی مختلف مانند Ladder Logic، Structured Text و Function Block Diagram برنامه ریزی کنند.

آیا پی ال سی زیمنس و پی ال سی دلتا در صنایع خاصی کاربرد دارند؟

بله، هر دو پی ال سی زیمنس و پی ال سی دلتا در صنایع مختلفی از جمله صنایع خودروسازی، نفت و گاز، فولاد، برق و الکترونیک، آب و فاضلاب، و غیره استفاده می شوند. توانایی و گستردگی محصولات هر دو شرکت، آنها را به گزینه هایی مناسب در این صنایع تبدیل کرده است.

مقایسه پی ال سی دلتا و زیمنس


نمایندگی رسمی زیمنس لاله زار – نمایندگی فروش محصولات زیمنس

شرکت پارس اتوماسیون توانا مفتخر است به عنوان یکی از بزرگترین نمایندگی های فروش محصولات زیمنس، به ویژه محصولات پی ال سی زیمنس در خدمت شما کاربران گرامی باشد.خرید انواع تجهیزات صنعتی به ویژه پی ال سی از طریق نمایندگی زیمنس به سرعت و سهولت امکان پذیر است و در واقع نمایندگی، رابطی میان خریدار و فروشنده است.

دقت داشته باشید که خرید از نمایندگی ها می تواند هزینه ی تمام شده ی محصولات را به نسبت زیادی کاهش دهد؛ زیرا در این خرید سایر واسطه ها و دلالان حذف می شوند و نمایندگی رسمی زیمنس محصولات را به طور مستقیم از کمپانی زیمنس آلمان خریداری کرده و در اختیار مشتریان قرار می دهد.

نمایندگی زیمنس تهران

خرید انواع پی ال سی زیمنس از پارس اتوماسیون توانا

پیشنهاد می کنیم برای خرید انواع پی ال سی زیمنس و همینطور دیگر تجهیزات اتوماسیون صنعتی با رقابتی ترین قیمت ممکن همین حالا با ما در اتوماسیون توانا تماس بگیرید. در کنار شما هستیم و مشاوره فروش نیز برای ارائه بهترین محصول ارائه خواهیم کرد. تکنولوژی

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up