خرید کنتاکتور سه فاز

خرید کنتاکتور سه فاز

کنتاکتور سه فاز چیست؟ چرا باید برای خرید کنتاکتور سه فاز هزینه کنیم؟ در اتوماسیون صنعتی زیمنس تصمیم داریم شما را با این مقوله آشنا کنیم. کنتاکتورها دارای دو دو نوع کنتاکتور تک فاز و کنتاکتور سه فاز موجود می باشند. کنتاکتور Contactor ، يک نوع کلید مغناطیسی بوده كه با کمک يک جریان کوچک، يک جریان بزرگتر را کنترل می کند.

یعنی بجای اینکه ما این کلید را با دست قطع و وصل کنیم، يک جریان کوچک را به کنتاکتور می فرستیم و کنتاکتور متوجه می شود كه الان باید کلید داخلی خود را در حالت روشن قرار دهد و وقتی كه آن جریان کوچک را قطع کنیم، کنتاکتور متوجه می شود كه الان باید کلید داخلی خود را در حالت قطع قرار دهد. البته با کمک تیغه های کمکی، برعکس این هم امکان پذیر می باشد.

پارس اتوماسیون با فروش انواع کنتاکتور زیمنس توانسته رضایت افراد را به دست آورد و با کیفیت عالی و قیمت رقابتی که ارائه می کند در صدر بهترین های این عرصه قرار بگیرد. شما می توانید برای خرید کنتاکتور زیمنس از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در همین صفحه با ما تماس بگیرید و کلیه جزئیات مثل روند پرداخت، خرید و ارسال محصولات را از کارشناسان مربوطه دریافت نمایید.

خرید کنتاکتور سه فاز

خرید کنتاکتور سه فاز

کنتاکتور یک کلید قابل کنترل است که به صورت الکترونیکی کار می کند و در تابلو برق ها نیز کاربرد بسیاری دارد، به این صورت که می توان گفت، یکی از اصلی ترین قطعات تابلو برق ها به حساب می آید.

کنتاکتور کلیدی کنترل شونده به صورت الکتریکی است که برای کلیدزنی یک مدار قدرت یا کنترل مورد استفاده قرار می گیرد. کنتاکتور شباهت زیادی به رله دارد، با این تفاوت که کنتاکتور برای کاربردهای آمپر بالا به کار می رود. یک کنتاکتور با مداری کنترل می شود که سطح قدرت خیلی کمتری از مدار مورد کلیدزنی دارد. برخلاف یک مدارشکن قدرت یک کنتاکتور برای قطع یک جریان اتصال کوتاه استفاده نمی شود.

کنتاکتورها در گستره و اندازه های مختلفی موجودند. از کنتاکتورهای کوچک با ولتاژتغذیه ۲۴V DC یا ACکه به سادگی در یک دست جا می گیرند و توانایی قطع تنها ۱ آمپر را دارند، گرفته تا کنتاکتورهای با پهنا (یا درازای) ۱ متر (یارد) با ولتاژهای چند کیلوولت و آمپراژ چند هزار آمپر.

کنتاکتورها برای کنترل بارهای مختلف الکتریکی اعم از الکتروموتورها، بانکهای خازنی، مدارات روشنایی، گرمکن های الکتریکی و سایر تجهیزات الکتریکی استفاده می شوند.

کنتاکتور تک فاز و یا ماژول کنتاکتور جهت انواع مصارف تک فاز با مکانیزم کلید مغناطیسی به کنتاکتورهای ساختمانی یا بیمارستانی هم معروف هستند.

کاربرد این تیپ از کنتاکتورها در سیستم های هوشمندسازی زیاد است.

 • در BMS ، تمامی کنترلرها خروجی های رله ای با قدرت جریانی پایینی دارند . از طرفی مصرف کننده ها اکثرا جریان هایی بالاتر از جریان نامی رله ها نیاز دارند. در این مواقع کنتاکتور تک فاز بهترین راه حل برای این موضوع می باشد
 • روشنایی
 • کولرگازی
 • پمپ های تک فاز ابیاری
 • پمپ های کفکش کشاورزی
 • ماینر
 • المنت
 • یخچال

خرید کنتاکتور سه فاز

کنتاکتور سه فاز

کنتاکتور سه فاز يک نوع کلید بوده كه با کمک يک جریان کوچک، يک جریان بزرگتر را کنترل می کند. تجهیزی بوده كه در آن با کمک خاصیت الکترومفناطیسی تعدادی کنتاکت به یکدیگر وصل و یا از یکدیگر جدا می شوند.یعنی بجای اینکه ما کلید را با دست قطع و وصل کنیم، يک جریان کوچک به کنتاکتور می فرستیم و کنتاکتور متوجه می شود كه الان باید کلید داخلی خود را در حالت روشن قرار دهد و وقتی كه آن جریان کوچک را قطع کنیم، کنتاکتور متوجه می شود كه الان باید کلید داخلی خود را در حالت قطع قرار دهد.

با این كار مدار قطع و وصل می شود. به عبارتی دیگر يک کلید کنترل شونده به شکل الکتریکی بوده كه برای کلیدزنی يک مدار قدرت یا کنترل مورد استفاده قرار می گیرد. کنتاکتور سه فاز شباهت زیادی به رله دارد، با این تفاوت كه کنتاکتور برای كاربردهای آمپر بالا بكار می رود. البته سرعت قطع و وصل کنتاکتور نسبت به رله پایین تر است. همینطور با کمک تیغه های کمکی، عمل عکس این موضوع هم امکانپذیر می باشد.

خرید کنتاکتور سه فاز

تقسیم بندی کنتاکتور از لحاظ فاز

کنتاکتورها از نظر تعداد فاز به دو نوع کنتاکتور تک فاز و کنتاکتور سه فاز تقسیم بندی می شوند. خرید کنتاکتور سه فاز

كاربرد کنتاکتور سه فاز

برای کنترل بارهای مختلف الکتریکی اعم از الکتروموتورها، بانکهای خازنی، مدارات روشنایی، گرمکن های الکتریکی و سایر تجهیزات الکتریکی استفاده می شوند.

رنج و اندازه های کنتاکتور سه فاز

کنتاکتورهای کوچک با ولتاژتغذیه AC و 24V DC كه به سادگی در يک دست جا می گیرند با توانایی قطع تنها 1 آمپر کنتاکتورهای با ولتاژهای چند کیلو ولت و چندصدآمپر با پهنا 1 یارد

کنتاکتور سه فاز

این نوع می تواند از 13 آمپر به بالا و تا 220 ولت را پشتیبانی کند، در بازار ایران بین 170 هزار تومان تا نزدیک دو میلیون، قیمت دارد. خرید کنتاکتور سه فاز

خرید کنتاکتور سه فاز

خرید کنتاکتور سه فاز

بخش های اصلی تشکیل دهنده کنتاکتور سه فاز

بوبین

بوبین هسته مغناطیسی سیم پیچی شده می باشد كه نیرو لازم جهت اتصال فیزیکی کنتاکتهای هادی الکتریسیته آماده می سازد. کنتاکتورها دارای 2 هسته E شکل ثابت و متحرک می باشند . در میان هستۀ ثابت يک سیم پیچ قرار دارد كه با عبور جریان از آن نیرویی ایجاد می شود كه هسته متحرک را به سمت هستۀ ثابت هدایت می­ کند. در نهایت با حرکت هستۀ متحرک، تعدادی کنتاکت باز، بسته و تعدادی کنتاکت بسته، باز خواهند شد.

تیغه کمکی

تیغه های کمکی، تیغه های فرمان نرمالی باز و نرمالی بسته هستند كه بالای بدنه کنتاکتور یا در بعضی از مدل های آن در کنار بدنه کنتاکتور نصب می شوند و به این صورت با هر بار تحریک شدن بوبین کنتاکتور، این تیغه ها تغییر وضعیت می دهند. خرید کنتاکتور سه فاز

تیغه

تیغه های هر کنتاکتور به دو بخش تقسیم می شود. تیغه های قدرت و تیغه های فرمان. وظیفهٔ اصلی تیغه های قدرت هدایت جریان اکتریکی پس از هر بار تحریک شدن بوبین از خود می باشد.تیغه های فرمان هم همان طور كه از نامشان مشخص است برای استفاده در مدار فرمان بكار می رود. تیغه های فرمان به دو صورت نرمالی باز و نرمالی بسته بر روی بدنه کنتاکتور تعبیه شده اند. این تیغه ها پس از هر بار تحریک شدن  بوبین تغییر وضعیت داده و به حالت عکس تغییر وضعیت می دهند.

محفظه

این بخش، برای ایزوله كردن بخش های هادی و خطرناک کنتاکتور و حفظ جان کسانی كه با کنتاکتور سر و كار دارند، بكار می رود. جنس محفظه به طور معمولً از مواد عایق الکتریسیته مانند باکالیت و پلاستیکهای سفت شونده در برابر حرارت می باشد. خرید کنتاکتور سه فاز

کنتاکتور تک فاز زیمنس

مزایای کنتاکتور 3 فاز

 1. امکان فرمان از چند محل و از راه دور به شکل اتوماتیک
 2. امکان طراحی مدار فرمان اتوماتیک برای مراحل مختلف كار مصرف کننده
 3. سرعت قطع و وصل زیاد و کم بودن استهلاک کلید خرید کنتاکتور سه فاز
 4. رفع خطای ناشی از راه اندازی مجدد ماشین در مواقع خاموشی یعنی زمان قطع برق، مدار مصرف کننده به وسیلۀ کنتاکتور قطع می شود و شروع بكار دستگاه نیاز به استارت مجدد دارد. در نهایت از خطرات وصل ناگهانی دستگاه جلوگیری به عمل می آید.
 5. از آنجا كه در کنتاکتورها در زمان قطع و وصل کنتاکتها بر روی هم ساییدگی مکانیکی ندارند لذا عمر مکانیکی آنها نسبت به سایر کلیدها بیشتر است
 6. دارای حفاظت بیشتر و اقتصادی تر و ایمن تر خرید کنتاکتور سه فاز

ولتاژ فرمان کنتاکتورها از 24 ولت تا 660 ولت است . در اکثر کشورهای صنعتی برای حفاظت بیشتر، تغذیه بوبین کنتاکتورها را زیر ولتاژ حفاظت شده انتخاب می کنند و یا برای تغذیۀ مدار فرمان از ترانسفورماتور جدا کننده بهره مند می شوند. از برندهای معروف در این زمینه می توان به این موارد اشاره كرد : اشنایدر – مولر – زیمنس – هیوندای – هیمل – چانت – دنا – پارس فانال – LS

 


کنتاکتور زیمنس یکی از اجزای مهمی است که باید فقط از مراکز معتبر خریداری شود تا بتواند از نظر کیفیت، رضایت شما عزیزان را جلب کند. برای خرید کنتاکتور پیشنهاد می کنیم همین حالا با اتوماسیون صنعتی زیمنس 02136610801 تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید، همچنین مشاوره خرید نیز از سوی کارشناسان این امر به شما ارائه می گردد. 


 

نحوه عملکرد کنتاکتور

کنتاکتورهای برق بر خلاف رله ها توان و ظرفیت عبور جریان بالاتری دارند و برای ظرفیت تحمل جریان بالاتری ساخته می شوند. رله ها ظرفیت عبوری جریان پایینی دارند و به همین علت، بیشتر در مدارهای فرمان به کار می روند. ولی کنتاکتورها به علت ظرفیت عبوری جریان بالا، بیشتر در مدارات قدرت استفاده می شوند.

زمانی که اختلاف پتانسیل به دو سر بوبین کنتاکتور اعمال می گردد، بوبین یا سیم پیچ بر اثر عبور جریان دارای میدان مغناطیسی می گردد و همانند آهنربا قسمت متحرک هسته را به خود جذب می کند. در محل جذب کنتاکت هایی وجود دارند که با قطع و وصل شدن هسته، قطع و وصل می شوند و به صورت کلید عمل می نمایند. در داخل کنتاکتور برق دو عدد فنر موجود است که زمان قطع بودن بوبین کنتاکتور، وظیفه برگرداندن قسمت متحرک به حالت عادی را بر عهده دارند.

این هم از مقاله 5 دلیل خرابی کنتاکتورها که سعی کردیم مهم ترین دلایل را با شما بررسی کنیم و روش های تعمیر کنتاکتور خراب را با شما درمیان بگذاریم. پارس اتوماسیون توانا، نمایندگی زیمنس معتبر با تامین نیازهای شما در خصوص قطعه های اصل شرکتی و ارائه ضمانت نامه اصالت و سلامت کالا توانسته رضایت افراد را از همکاری به دست آورد. کافیست جهت خرید، اطلاع از قیمت و نحوه پرداخت از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در همین صفحه با اتوماسیون صنعتی زیمنس تماس بگیرید.

Siemens کنتاکتور, اتوماسیون صنعتی زیمنس, پارس اتوماسیون, پارس اتوماسیون توانا, فیلم اموزش نصب کنتاکتور سه فاز, قیمت کنتاکتور زیمنس, قیمت کنتاکتور سه فاز, قیمت کنتاکتور سه فاز 32 آمپر, قیمت کنتاکتور سه فاز 40 آمپر, کنتاکتور Siemens, کنتاکتور برند زیمنس, کنتاکتور زیمنس, کنتاکتور سه فاز چیست, کنتاکتور مارک زیمنس, نحوه تست کنتاکتور سه فاز, نمایندگی زیمنس

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up