بهترین ابزارآلات اتوماسیون

بسیاری از تولید کنندگان به منظور افزایش کیفیت محصول خود به دنبال بهترین ابزارآلات اتوماسیون هستند. چرا که این امر می تواند آن ها را در جایگاه بالاتری در تولید قرار دهد و به همین منظور فروش بیشتری را برای آن ها رقم خواهد زد. کمپانی های بسیاری در تولید و به کارگیری اتوماسیون صنعتی فعالیت دارند که با پیشنهادهای فوق العاده همیشه توانسته اند نظر کارفرمایان را جذب کنند.

در این مطلب سعی شده تا برندهای معتبر در تولید ابزارآلات را در این زمینه مطرح کنیم. شناختن برندهای معتبر در هر عرصه ای اهمیت زیادی دارد بنابراین لازم است که برای شناخت آن ها کمی وقت بگذارید تا بتوانید بهترین مورد را انتخاب نمایید.

بهترین ابزارآلات اتوماسیون

رقابت در بین تولید کنندگان اتوماسیون صنعتی

بهترین ابزارآلات اتوماسیون آن دسته ابزارآلاتی هستند که با بهترین و کارآمدترین تکنولوژی و فناوری ایجاد شده باشد.

شرکت های مختلف برای داشتن جایگاه صنعتی خود در حال تلاش برای حفظ کارایی و پیشرفت در ساخت خود تلاش می کنند. که این تلاش را می توان در قطعات تولیدی آن ها مشاهده کرد. در بازار صنعتی شرکت های مختلفی به واسطه تولیدات اتوماسیون خود شناخته شده اند که از این دسته می توان به زیمنس، اشتایدر الکتریک، هیتاچی، پاناسونیک و میتسوبیشی الکتریک اشاره کرد.

شرکت های تولید کننده PLC

بهترین ابزارآلات اتوماسیون را می توان از شرکت های معتبر در تولید تجهیزات اتوماسیون صنعتی تهیه کرد. معمولا شرکت هایی که در تولید PLC  ها هستند به تولیدات دیگر اتوماسیون صنعتی دست یافته اند. حتی در برخی موارد مشاهده شده است که شرکت ها به تولید تجهیزات پزشکی، بهداشتی، خودرو، رباتیک و هواپیما و مواردی از این دست پرداخته اند.

اما اکثر شرکت ها که در تولیدات ابزارآلات اتوماسیون صنعتی هستند و می توان PLC  های ساخته شده آن را به عنوان نمونه نام برد تنها در ساخت تجهیزات اتوماسیون صنعتی هستند که این شرکت ها backhoff, koyo, wago, unitronic  و keyence  را می توان نام برد. شرکت های نام برده تعدادی از شرکت های بزرگ تولید کننده PLC  می باشند.

بهترین PLCها در اتوماسیون صنعتی

برتری PLCها را می توان با توجه به سهمشان در بازار مورد بررسی قرار داد. از این رو تحقیقاتی در این مورد انجام گرفت که نشان دهنده تاثیر بازار در محبوبیت PLCها بود در این تحقیق مشخص شد که بهترین ابزارآلات اتوماسیون و بهترین PLCها مر بوط به Siemens Somatic  بوده است. که بعد از آن شرکت های دیگر مانند Rockwell Automation, Mitsubishi melsec   و omron sysmac  می باشند. هر یک از این شرکت ها در تولید PLCها معتبر هستند و می توانند بهترین ابزارآلات صنعتی را تولید نمایند.

انواع ابزارآلات اتوماسیون

کنترل کننده های نظارتی و منطقی قابل برنامه ریزی

رابط های انسان و ماشین

شبکه های مصنوعی عصبی

سیستم کنترل توزیع

هر یک از ابزار یاد شده وظیفه ای جداگانه در اتوماسیون صنعتی دارد. که نادیده گرفتن آن ها بسیار مشکل می باشد.

به بررسی بهترین ابزارآلات اتوماسیون و تجهیزات صنعتی می پردازیم.

کنترل کننده نظارتی و بهترین ابزارآلات اتوماسیون

این ابزار باید داده های عملکردی یک سیستم را مورد بررسی قرار دهد و آن ها را به دست آورد. برنامه فوق می تواند برنامه تقطیر پتروشیمی، تصفیه آب و یا کمپرسور خط لوله باشد.

کنترل کننده منطقی

کنترل کننده منطقی و قابل برنامه ریزی همان PLCها می باشند که در اتوماسیون صنعتی تاثیر بسیاری دارد.

همانطور که از نام ابزار مشخص است که با کمک آن می توان دستگاه ها را برنامه ریزی کرد و یا یک فرآیند را تبدیل به فرآیند دیگر کرد. این دستگاه برای ورودی و خروجی ها ایجاد شده است و به صورت منطقی قابلیت برنامه ریزی دارد.

این دستگاه به خوبی در برابر دما، ضربه و ارتعاش مقاومت نشان می دهد.

رابط میان انسان و ماشین در بهترین ابزارآلات اتوماسیون

این وسیله رابط الکترونیکی ست که کنترل وضعیت صنعتی و سیگنال ها را مدیریت می کند. بهترین ابزارآلات اتوماسیون رابط میان ماشین و انسان یا HMI  آن دسته هستند که بتوانند در برابر حرارت بالا، رطوبت، فشار آب، گرد و غبار و شرایط نامساعد محیطی دوام داشته باشد.

شبکه عصبی مصنوعی در اتوماسیون صنعتی

شبکه عصبی به عنوان پردازنده اطلاعات مورد استفاده قرار میگیرد. ساختار این شبکه ها بر اساس داده ها متغیر است. برنامه هایی که به این ابزار داده می شود، داده کاوی و برنامه های مالی می باشد.

اتوماسیون صنعتی, اتوماسیون صنعتی زیمنس, نمایندگی زیمنس

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up