پی ال سی زیمنس SIMATIC S5

پی ال سی زیمنس SIMATIC S5

در این مقاله قصد داریم به پی ال سی زیمنس SIMATIC S5 بپردازیم، پارس اتوماسیون توانا نمایندگی زیمنس در ایران است و با فروش محصولات کنتاکتور و پی ال سی با بهترین قیمت های موجود در بازار سعی در جلب رضایت شما عزیزان دارد، برای خرید و اطلاع از جزئیات بیشتر از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با ما تماس بگیرید.

پی ال سی زیمنس SIMATIC S5

همه چیز درباره پی ال سی زیمنس SIMATIC S5

پی ال سی زیمنس Siemens SIMATIC-S5، نماد کار پر قدرت در اتوماسیون می باشد. از زمان راه اندازی پی ال سی زیمنس در بیش از 40 سال پیش، کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی پیشگامانه (پی ال سی) ماشین ها و فرآیندهای بی شماری را خودکار کرده و تولید را در هر صنعتی که قابل تصور است متحول کرده می باشد.

دستاورد اصلی پی ال سی زیمنس S5 این بود که به مهندسان کارخانه افزایش قابل توجهی در قدرت محاسباتی ارائه کرد. به این موارد، عملکردهای کنترلی را که امکان انجام وظایف سطح بالاتر را امکان پذیر می کند، و طرح فنی قوی و ساده را اضافه کنید. پی ال سی زیمنس SIMATIC S5

جای تعجب نیست که هم اکنون بسیاری از آن ها هنوز مورد استفاده قرار می گیرند. چه تولید کنندگان کوچک و چه غول هایی مثل Heinz در کارخانه خود در ویگان از پی ال سی زیمنس استفاده می کنند. در ادامه مطالعه می کنید که چگونه زیمنس SIMATIC S5 تولید را متحول کرد.

چرخه عمر محصول در 30 سپتامبر به پایان رسید، به این معنی که قطعات یدکی در دسترس نخواهد بود و تعمیرات برای خانواده محصولات پی ال سی زیمنس S5 امکان پذیر نخواهد بود، که نوید دهنده پایان یک دوره و انتقال به نسل بعدی فناوری های زیمنس می باشد. پی ال سی زیمنس SIMATIC S5

برای بسیاری از مهندسان، پایان چرخه عمر پی ال سی زیمنس S5 حس نوستالژی و تأمل در مورد تأثیر و میراث این جعبه ترفندهای تغییر دهنده بازی را برانگیخته می باشد. پی ال سی زیمنس SIMATIC S5

این شامل آلن نوربری، مدیر ارشد فناوری پی ال سی زیمنس می باشد. که اولین گام های خود را در یک حرفه درخشان به عنوان شاگرد زیمنس در کانگلتون برداشته بود، همان لحظه ای که پی ال سی زیمنس S5 در حال رونمایی در جهان بود.

اما همانطور که نوربری می تواند تأیید کند، این یک سفر ساده از یک تازه وارد پی ال سی به رهبر بازار نبود. در آن سال های اولیه، او یکی از سه متخصص محصولی بود که در مسیر ها قلب و ذهن مدیران تولید را به دست آورد و آن ها را تشویق کرد که یک جهش ایمانی فناوری داشته باشند.

نوربری گفت: «در اواخر دهه 1970 مهندسان به سیم کشی کردارها و پانل های رله استفاده می کردند. “ورود پی ال سی زیمنس S5 – که یک دهم اندازه پنل سنتی شما با سیم سخت بود – یک پیشرفت بزرگ بود.

زیمنس از تغییرات فرهنگی که پیشنهاد می کرد بسیار آگاه بود، پس پی ال سی زیمنس S5 طراحی شده بود که برای مهندسان پنل رله ای آشنا به نظر برسد. پی ال سی زیمنس SIMATIC S5

اما بزرگترین تغییر این بود که عملکرد توسط یک برنامه ذخیره شده به جای یک سیستم سیمی سخت اداره می شد. این بزرگترین مانع بود: تغییر روانی، حرکت از حالت فیزیکی به نرم افزار مستلزم یک مجموعه ذهنی جدید از آنچه اکنون ممکن بود و مجموعه ای کامل از مهارت های جدید بود.

«این دنیای جدیدی برای مهندسان بود، پس چالش این بود که مشتریان ارزش تغییر را درک کنند. ما به تدریج بر آن موانع غلبه کردیم. »

پی ال سی زیمنس SIMATIC S5


نمایندگی زیمنس تهران

پارس اتوماسیون توانا، نمایندگی زیمنس در ایران است که با ارائه محصولات اصل و با کیفیت در تلاش است رضایت شما عزیزان را از محصولات و تجهیزات اتوماسیون صنعتی به دست آورد. برای خرید و اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت و همینطور مشاوره خرید بهترین محصول از برند زیمنس با ما از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت تماس بگیرید. در کنار شما هستیم تا با ارائه پی ال سی زیمنس – PLC زیمنس بهترین خدمات فروش را به سراسر ایران شما را همراهی کنیم.


 

خط پی ال سی زیمنس S5

خط پی ال سی زیمنس S5 در سبک های شاسی 90U، 95U، 101U/R، 100U، 105R، 110A/S/F 130A/W، 150S 115U/F/H، 135U و 155U/H تولید شد. هر چه این عدد بیشتر باشد، سیستم پیچیده تر می باشد. برای هر شاسی چندین CPU با سرعت، حافظه و قابلیت های متفاوت در دسترس بود.

بعضی از سیستم ها عملکرد اضافی CPU را برای کنترل با قابلیت اطمینان فوق العاده بالا، همانطور که در تولید دارو به کار می رود، ارائه کردند. بعضی دیگر قابلیت های ایمن ارائه کردند که برای محافظت از ماشین ها و افراد طراحی شده اند که در کاربردهایی مثل نفت و گاز به کار می روند.

بیشتر موفقیت PLC زیمنس S5 مرهون معرفی نرم افزار مهندسی STEP 5 بوده که ایجاد و اصلاح سریع برنامه ها را آسان تر می کند.

نوربری توضیح داد: «این پیشگامانه بود. «برنامه نویسی ساختاریافته جهشی بزرگ برای مهندسان شاغل در کارخانه های خودکار بود و آن ها را قادر ساخت تا عیب ها را خیلی سریع تر تشخیص دهند.

دنبال کردن آن آسان بود و می توانید عناصر را برای سازماندهی نرم افزار برچسب گذاری کنید. دیگر رشته خطی عظیمی از کد وجود نداشت که بتوان از آن عبور کرد تا عیب را پیدا کرد. پی ال سی زیمنس SIMATIC S5

“این یک مزیت بزرگ برای مشتریان در صنعت خودرو بود. این امر تشخیص عیب را تسریع می کند و زمان کارکرد ماشین ها را افزایش می دهد که موجب صرفه جویی زیادی در هزینه آن ها می شود.

در همان روزهای اولیه PLC زیمنس S5، نوربری یکی از سه دستیار فنی زیمنس بود که بریتانیا و ایرلند را پوشش می داد و در هر جنبه ای از فرآیند فروش و پس از فروش شرکت داشت. زمان زیادی نگذشت که پی ال سی زیمنس S5 پیشرو در بازار بود، اما رقابت و نیاز صنعت موجب پیشرفت در فناوری اتوماسیون شد.

برای زیمنس این به معنی متمایز کردن خود از محصولات تولید کنندگان دیگر با قیمت مناسب تر، کیفیت افزایش یافته و خط تولید متنوع تر یا عملکردهای جدید بود. پی ال سی زیمنس SIMATIC S5

زیمنس با درک نیاز به قدرت و انعطاف بیشتر، سری S5 U با کاربرد جهانی خود را عرضه کرد و آمار فروش به سرعت رشد کرد. پیشرفت عمده در سری U شامل مدولار بودن، ظرفیت زمان بندی و شمارنده و ماژول های ارتباطی بود.

ماژولار بودن مهندسان را قادر می سازد تا پی ال سی زیمنس S5 را با دستگاه های دیگری مثل چاپگرها و مانیتورها متصل کنند تا به برنامه نویسی گرافیکی برای کنترل مهندسی کمک کنند.

برنامه نویسی بهبود یافته شمارش و موقعیت یابی با سرعت بالا را برای صنعت فرآوری مواد غذایی با کاربردهایی برای برچسب زدن روی بطری ها فعال کرد. پی ال سی زیمنس SIMATIC S5

ظهور طیف S5-100U، که یک گزینه واحد پردازش مرکزی (CPU) را معرفی کرد، زمان سوئیچینگ را کاهش داد و فرآیندهای تولید پیچیده تر و سریع تر را فعال کرد. پی ال سی زیمنس SIMATIC S5

با این نیروگاه سرعت جدید و ایمنی اپراتور بسیار مهم شد. زیمنس یک کنترلر غیرقابل ایمنی اضافی به نام S5-115F توسعه داد.

دیو پیکلز، مدیر عامل Capula، یکپارچه ساز سیستم های صنعتی، کار خود را در زیمنس به عنوان یک مهندس شاگرد با نوربری آغاز کرد و در آموزش برقکاران برای استفاده از پی ال سی زیمنس S5 شرکت داشت.

او پروژه ای را به یاد می آورد که با آن در دلتا رادز در ولورهمپتون درگیر بود که یک مجموعه کنترل حالت جامد 12 متری را با 110S فشرده برای پردازش بیلت های برنجی به سیم جایگزین کرد.

پیکلز توضیح داد: «این حرکت از یک بانک عظیم از پانل ها، که مستعد خرابی بودند، و نقشه های پیچیده پیچیده که تمام مدارهای منطقی را نقشه برداری می کردند، به یک واحد فشرده و صفحه ای برای برنامه نویسی و تشخیص، تحول آفرین بود. «تماشای لحظه لامپ در این مهندسان کهنه کار که محتاط بودند – و به نوعی از این تغییر وحشت داشتند – بسیار ارزشمند بود.

“به عنوان یک مهندس جوان، فوق العاده بود که بخشی از آن انقلاب باشم. سرخوشی پیرامون این فناوری جدید وجود داشت که عملکرد یک کارخانه را در همه صنایع تغییر می داد. ” پی ال سی زیمنس SIMATIC S5

Pickles همینطور موفقیت پی ال سی زیمنس S5 را به قیمت و عملکرد آن نسبت می دهد.

100U اولین می کرو پی ال سی بود که کمتر از 100 پوند قیمت داشت، در وقتی جایگزین ها هزاران پوند هزینه داشتند. ناگهان تولیدکنندگان کوچک و متوسط به قدرت، انعطاف پذیری، سرعت و قابلیت اطمینان مثل رقبای بزرگترشان دسترسی داشتند. این بازی را تغییر داد. ”

پیکلز در طول 15 سال کار خود به عنوان یکپارچه ساز سیستم به دور از زیمنس، شاهد عمر طولانی پی ال سی زیمنس S5 بود. پی ال سی زیمنس SIMATIC S5

“قابل توجه بوده که ده ها سال بعد هنوز در حال باز کردن کابینت ها در کارخانه ها هستم و با توجه به پیشرفت هایی که در اتوماسیون انجام داده ایم، پی ال سی زیمنس S5 را پیدا می کنم. گمان می کنم هنوز هم واحدهایی را پیدا کنم که در سال های آینده فراموش شده اند. ”

به مدت 16 سال پی ال سی زیمنس S5 گام های مترقی برداشت و راه را برای جایگزینی خود، اولین نسل SIMATIC S7 در سال 1994 هموار کرد. پی ال سی زیمنس SIMATIC S5

ورود آن منادی آغاز عصر شبکه و جهش دیگری به جلو برای اتوماسیون بود که قدرت، سرعت، انعطاف پذیری بیشتر، ارتباطات و معماری باز و تشخیص سریع تر بصری تر را ارائه می کرد.

در سال 1996 یک جهش کوانتومی دیگر در فناوری اتوماسیون با ظهور اتوماسیون کاملاً یکپارچه (TIA) بود، مفهومی زیمنس که کل زنجیره تولید را از دریافت تا حمل و نقل پوشش می دهد.

در حالی که پیشرفت رو به جلو اتوماسیون با SIMATIC S7-1200 Basic Controller که در سال 2009 استانداردهای انعطاف پذیری جدیدی را با گسترش و سازگاری گسترده تعیین کرد، و سری SIMATIC S7-1500 Advanced Controller، نقطه عطف جدیدی از لحاظ عملکرد و بازدهی از سال 2013، پی ال سی زیمنس S5 قابل اعتماد همچنان چرخ های تولید صنعتی را به حرکت در می آورد. پی ال سی زیمنس SIMATIC S5

نوربری گفت: «این گواهی بر استحکام پی ال سی زیمنس S5 بوده که پس از 40 سال هنوز در میان مهندسان صنعت مورد علاقه می باشد. من این را به قدرت، انعطاف پذیری، مدولار بودن و برنامه نویسی ساختاریافته آن نسبت می دهم. اما اکنون زمان آن بوده که به سمت فصل بعدی اتوماسیون حرکت کنیم. پی ال سی زیمنس SIMATIC S5

نوربری معتقد بوده که مرحله بعدی اتوماسیون، ربات های تولیدی را کنترل می کند که وظایف جدید را به صورت مستقل حل می کنند و کارخانه هایی که به صورت مداوم خودشان را بهینه می کنند.

وقتی به آغاز کارم بر روی رله ها، کنتاکتورها و دکمه های فشاری، از طریق اتوماسیون و نرم افزار و مجازی سازی تمرکز می کنم، نمی توانستم تصور کنم که در جایی که امروز هستیم باشیم. پی ال سی زیمنس SIMATIC S5

زیمنس پیشرو در فناوری اتوماسیون بوده بوده که تولید صنعتی را برای 60 سال متحول کرده می باشد. من شک ندارم که تا 60 سال دیگر به ارتفاعات جدیدی دست خواهیم یافت. پی ال سی زیمنس SIMATIC S5

plc Siemens, plc برند زیمنس, plc زیمنس, plc زیمنس SIMATIC S5, Siemens PLC, اتوماسیون صنعتی زیمنس, پارس اتوماسیون, پارس اتوماسیون توانا, پی ال سی Siemens, پی ال سی SIMATIC S5, پی ال سی SIMATIC S5 زیمنس, پی ال سی برند زیمنس, پی ال سی زیمنس, پی ال سی زیمنس SIMATIC S5, خرید CPU زیمنس, قیمت پی ال سی زیمنس, نمایندگی زیمنس

Related Posts

2 دیدگاه. Leave new

 • یزدانی رضا
  2023-10-21 10:07 ق.ظ

  سلام وقثت بخیر پی ال سی برند زیمنس کدومش اقتصادی تر و بهتره؟

  پاسخ
  • الفباوب
   2023-10-21 10:17 ق.ظ

   سلام دوست عزیز. انتخاب مدل مناسب پی ال سی زیمنس با توجه به نیاز شما انجام میشه. پس با 02136610801 تماس بگیرید تا کارشناسان بهتر شمارو راهنمایی کنند.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up