درامد plc در ایران

درامد plc در ایران

درامد plc در ایران چقدر است؟ PLC یک قطعه کنترل کننده قابل برنامه ریزی است که به شکل وسیع در صنایع مختلف و کاربردهای صنعتی استفاده می شود. پی ال سی عملاً بازوی کنترلی و اجرایی قدرتمند در اتوماسیون صنعتی می باشد.

اگر علاقه دارید با وسایل برقی و رایانه ها به تعمیر و درست کردن چیزی بپردازید، احتمالا تمایل داشته باشید تا تبدیل به یک برنامه نویس PLC شوید. یک برنامه نویس PLC به کمک کنترل کننده های منطقی قابل برنامه نویسی یا کامپیوتر صنعتی، امکان انجام برنامه نویسی برای خطوط مونتاژ، دستگاه های رباتیک و دیگر فناوری های تولید را فراهم می کند.

درآمد متخصصین PLC در ایران به طور میانگین 10 میلیون تومان می باشد. مسلماً سطح مهارت و ارتباطات شما در این میزان درآمد تاثیر بسیاری دارد که در ادامه اعداد و ارقام جالبی در خصوص میزان درآمد از این مهارت به شما ارائه خواهیم کرد، اما در ابتدا باید اندکی به ماهیت plc زیمنس بپردازیم.

سیستم PLC چیست و چه کاربردی دارد؟

شاید اصلا نام پی ال سی به گوشتان نخورده باشد و شاید هم از آن دسته افرادی باشید که حرف های بسیاری در رابطه با آن شنیده باشید. اما جزء هر دسته که باشید در صورتی که نگاهی به اطرافتان بیندازید با تعداد زیادی وسیله روبه رو می شوید که همه آن ها در کارخانه های مختلف و توسط پی ال سی ساخته شده اند، پس نیاز است تا درباره آن اطلاعاتی داشته باشید.

در رابطه با برندهای پی ال سی تنوع زیادی به چشم می خورد اما مهم ترین آن ها که در بیشتر کارخانه های ایران مورد استفاده قرار می گیرد پی ال سی دلتا و زیمنس است.

تعداد ورودی و خروجی ها در پی ال سی ها بسیار زیاد است و از این نظر با کامپیوترهای معمولی به هیچ وجه قابل قیاس نمی باشند. با توجه به ویژگی هایی که هر plc دارد آن ها را در انواع مختلفی شامل مینی پی ال سی، پی ال سی مجتمع، پی ال سی رک و پی ال سی ماژولار طبقه بندی می کنند که هر یک از این پی ال سی ها دارای تعداد مشخصی ورودی و خروجی بوده و در پروژه های کوچک و بزرگ مختلف به کار برده می شوند.

یعنی PLC کوتاه شده عبارت Programmable logic controller به معنای کنترل کننده منطقی برنامه پذیر است که از خانواده کامپیوترها بوده و در اتوماسیون صنعتی کاربرد زیادی دارد. می توان گفت که تقریبا همه خطوط تولید و سیستم های ماشینی که در کارخانه های مختلف وجود دارند برای نظارت بر فرآیندهای خود و کنترل خروجی دستگاه نیازمند پی ال سی می باشند.

وظیفه یک متخصص PLC چیست؟

با توجه به استفاده وسیعی که از پی ال سی ها در کارخانه های مختلف می شود از متخصصین پی ال سی استقبال زیادی شده و از این افراد جهت مدیریت سیستم های پی ال سی دعوت به عمل می آید. برنامه نویسی پی ال سی نیازمند مهارت بالایی بوده و تنها افرادی که با انواع سیستم های برنامه نویسی و همینطور سیستم plc آشنایی داشته باشند قادر به انجام این کار خواهند بود.

پی ال سی ها از اجزا و قطعات مختلفی تشکیل شده اند که یک متخصص پی ال سی یا plc man باید نسبت به آن ها آگاهی داشته باشد. علاوه بر آن همانطور که گفته شد پی ال سی ها برنامه پذیر بوده و نیاز دارند تا برنامه های مختلف به آن ها داده شود تا به انجام کار بپردازند. یک متخصص پی ال سی وظیفه دارد تا برنامه مورد نظر را نوشته و به پی ال سی بدهد و به مدیریت آن بپردازد.

میزان درآمد پی ال سی چقدر است؟

میزان درآمدی که از پروژه های مختلف به شکل آزاد به دست می آید هم بستگی به حجم پروژه دارد که می تواند مبالغ متغیری را در هر پروژه از 30 میلیون تا صد میلیون تومان برای شما داشته باشد.

معمولا درآمدهایی که از پی ال سی به دست می آید بسیار بالا بوده و بسته به مهارت فرد متغیر است. در صورتی که به شکل استخدام در شرکت های مختلف مشغول به کار هستید باید انتظار درآمدی 20 تا 30 میلیون تومانی در ماه را داشته باشید که این مبلغ با افزایش سابقه کاری فرد افزایش خواهد یافت.

میزان درامد plc در ایران

باید بدانید با توجه به استفاده از پی ال سی در صنایع مختلف، کشورهایی که صنعتی می باشند، نیازمند استفاده از پی ال سی و PLCکار می باشند. در ایران هم که کشوری رو به پیشرفت و توسعه است، صنایع بزرگ و کوچکی وجود دارند و حتی صنایعی هم در حال شکل گیری می باشند؛ به همین دلیل نیاز به افرادی که در زمینهPLC  دارای مهارت بالایی باشند به شدت احساس می شود.

کمبود نیروی متخصص در این زمینه و اشباع نشدن آن باعث شده تا تمامی افرادی که در حوزه پی ال سی دارای دانش و اطلاعات کافی می باشند جذب بازار کار شده و به درآمدزایی برسند.

درآمد plc در دنیا

وضعیت درآمدی این شغل برای ما ایرانیها به علت نرخ دلار و میزان پایینتر حقوق در ایران نسبت به دنیا جذابیت دارد. به عنوان مثال، آیا می دانستید که درآمد متوسط این افراد در هر ساعت از حدود 20 دلار شروع شده و به طور میانگین بین 25 تا 35 دلار در ساعت است؟

درآمد plc در دنیا مشابه بسیاری از متخصصین دیگر تفاوتهای مشهودی با ایران دارد. درآمد شما به عنوان یک برنامه نویس و متخصص PLC، بسته به سطح تجربه  به طور متوسط حدودا سالی مابین 40 تا 80 هزار دلار خواهد بود.

در ادامه به بعضی دیگر از حقایق درباره درآمد PLC در دنیا میپردازیم:

 • زنان به ازای هر 1 دلاری که مردان به دست می آورند 93 سنت درآمد دارند!
 • برنامه نویسان PLC سیاه پوست یا آفریقایی-آمریکایی به ازای هر 1 دلاری که برنامه نویسان PLC آسیایی به دست می آورند 91 سنت کسب می کنند.
 • درآمد متوسط برنامه نویس PLC در آمریکا 66,537 دلار می باشد.
 • متوسط دستمزد ساعتی یک برنامه نویس PLC حدوداً 31.99 دلار می باشد.
 • متوسط حقوق برنامه نویس PLC سطح پایه 50,000 دلار در سال می باشد.
 • برنامه نویسان PLC رده پایینی (به عبارت دقیق تر 10% پایینی این طیف)، درآمدی معادل تقریباً 50,000 دلار در سال دارند، در حالی که درآمد 10% بالایی این طیف به 88,000 دلار در سال می رسد.
 • 25% پردرآمدترین افراد این رشته، 77,000 دلار در سال درآمد داشتند، در حالی که درآمد %25 کم درآمدترین افراد، 57,000 دلار در سال می باشد.
 • صنایعی که بالاترین حقوق را به برنامه نویسان PLC اختصاص می دهند، عبارت هستند از انرژی، خودرو و فناوری.

میزان درامد plc در ایران به شکل ماهیانه چقدر است؟

در ایران دو حالت وجود دارد، یا شما به دنبال استخدام شدن در یک شرکت و صنعت هستید و یا به دنبال جذب پروژه، انجام و مدیریت پروژه های متعدد هستید.

در حالت اول (استخدامی) با بررسی که انجام دادیم، حقوق افراد برنامه نویس PLC در ابتدایی ترین حالت از حقوق اداره کار شروع شده و بسته به سطح مهارت، سابقه کار و جایگاه شغلی تا 25 میلیون تومان هم میرسد.

اما در صورتی که بخواهید به شکل پروژه ای کار کنید دستتان باز است و میتوانید با فعالیت خوب و برندسازی شخصی خودتان در این حوزه در بین مدیران صنایع و شرکتها محبوبیت بدست آوردید؛ و در نهایت از همین طریق پروژه های خوبی دریافت کنید. در این حالت شما می توانید حتی تا 50 میلیون تومان هم و حتی بالاتر هم درآمد داشته باشید که کمی به استانداردهای درآمدی دنیا هم نزدیکتر می باشد. درامد plc – خرید پی ال سی زیمنس

درآمد برنامه نویسان  PLC  در صنایع مختلف

حقوق برنامه نویسان PLC بر اساس عوامل متعدد از جمله اینکه شغل آن ها در حوزه چه صنعتی قرار دارد، می تواند بسیار متفاوت باشد،. یعنی، مشاغل مرتبط با شرکت های انرژی، خودرو و فناوری بیشترین درآمد را دارند. علاوه بر این، یک برنامه نویس PLC که برای شرکت های فعال در حوزه انرژی کار می کند، می تواند حقوق سالانه حدوداً 82,323 دلاری دریافت کند. درامد plc – خرید پی ال سی زیمنس

بازار کار و درآمد اتوماسیون کار صنعتی در ایران چگونه است؟

در کشورهای پیشرفته و صنعتی P L C به شدت درآمدزا است و جای پیشرفت دارد چون همان طور که گفته شد این مهارت بیشتر در صنعت کاربرد دارد. این شغل یکی از مشاغل فنی است که بسیار تخصصی است و نیازمند آموزش plc و کسب مهارت های لازم می باشد.

شما باید در یکی از آموزشگاه های خوب و معتبر دوره های لازم را بگذرانید و پس از کسب مهارت و تجربه لازم وارد بازار کار این حرفه شوید. هم اکنون در بسیاری از صنایع و کارخانجات ایران از PLC های زیمنس و دلتا استفاده می کنند و در صورتی که در آن ها مهارت پیدا کنید می توانید درآمد خوبی به دست آورید.

باید بدانید که درآمد اتوماسیون کار صنعتی در ایران نسبت به کشورهای پیشرفته که تولیدات و صنایع بسیار گسترده تری دارند حدود 80 درصد کمتر است اما با این وجود هنوز هم به عنوان یکی از مشاغل فنی خوب و پر درآمد به شمار می رود. درامد plc – خرید پی ال سی زیمنس

در صورتی که در کار خود مهارت کافی داشته باشید می توانید به طور میانگین ماهانه بین 30 الی 50 میلیون تومان از طریق این حرفه درآمد داشته باشید. البته این مقدار درآمد ثابت نیست و یک میانگین تقریبی می باشد. بسته میزان مهارت و دانش فرد متخصص درآمد متفاوت است و گاهی امکان دارد بنا به عللی درآمد کمی داشته باشید و گاهی درآمدتان از حد تصورتان هم بیشتر شود. درامد plc – خرید پی ال سی زیمنس

در صورتی که می خواهید همواره مشغول به کار باشید و بازار کار پر رونقی داشته باشید باید به اندازه کافی مهارت و تجربه کسب کنید و نه فقط بر یک نوع PLC بلکه به انواع مختلفی از آن با برندهای متفاوت تسلط کافی داشته باشید. درامد plc – خرید پی ال سی زیمنس

هر چه توانا تر و آگاه تر باشید کارخانجات برای قرارداد بستن با شما مشتاق تر خواهند بود. این توانایی را می توانید طی چند دوره آموزش و شروع کار با برندهای ساده تر به دست آورید. به این ترتیب باید در حین آموزش به اندازه کافی تلاش کنید و صبور باشید چون تسلط کامل بر انواع پی ال سی ها و کسب تجربه چند سال زمان لازم دارد. درامد plc – خرید پی ال سی زیمنس

روش های کسب درآمد ازاتوماسیون صنعتی

برای کسب درآمد از اتوماسیون صنعتی روش های مختلفی وجود دارد که در اینجا تعدادی از آن ها را به شما معرفی می کنیم.

 • می توانید به شکل آزاد پروژه های مربوطه را قبول کنید و درآمد بیشتری داشته باشید. این روش درآمد بیشتری دارد اما ریسک آن بیشتر است و گرفتن پروژه برای خود سخت تر می باشد. در این روش شما به تبلیغات احتیاج دارید و می توانید با انجام تبلیغات در کانال های پر بازدید تلگرامی یا سایت هایی نظیر دیوار و شیپور خود را به مسئولان کارخانه ها معرفی کنید و اطمینان آن ها را برای بستن قرار داد جلب کنید.
 • از طریق سایت ها یا کانال های شغل یابی، شرکت هایی که خواستار نیروی ماهر در این زمینه می باشند را پیدا کنید و با ارسال رزومه خود و پذیرفته شدن در آن جا به عنوان PLCman مشغول به کار شوید. در این صورت یک درآمد ثابت و مشخص خواهید داشت و این مبلغ تقریباً بین 5 الی 10 میلیون تومان خواهد بود. در صورتی که دوست دار درآمد ثابت و استخدام در شرکت هستید این روش می تواند برایتان روش مناسبی باشد.
 • روش سوم این است که آموخته ها و تجربیاتی که در زمینه انواع P L C دارید در داخل آموزشگاه های فنی به دیگران آموزش دهید. این کار را می توانید همزمان با کارهای دیگر هم انجام دهید اما در صورتی که از راه های دیگر موفق به کسب درآمد در این زمینه نشدید، آموزش دادن مباحث مربوط به این حرفه در آموزشگاه های تحت نظر فنی و حرفه ای می تواند گزینه خوبی برای درآمدزایی باشد. درامد plc – خرید پی ال سی زیمنس

برای وارد شدن به بازار کار اتوماسیون صنعتی چه باید کرد؟

برای این که بتوانید وارد این حرفه شوید باید تمامی مباحث نرم افزاری و سخت افزاری مربوط  را به طور کامل از مبتدی تا پیشرفته یاد بگیرید. هر چه اطلاعات و مهارت بیشتری داشته باشید در این عرصه موفق تر خواهید بود.

به یاد داشته باشید که پروژه های بزرگ و پردرآمد فقط نصیب کسانی می شود که اطلاعات، تجربه ورزومه خوبی دارند. از کارهای کوچک شروع کنید و اعتماد به نفس خود را بالا ببرید چون بدون انجام کارهای کوچک و کار با انواع P L C نمی توانید در این زمینه تجربه کافی را به دست آورید.

در بین روش هایی که در بالا گفته شد روش اول راحت ترین و مطمئن ترین روش برای درآمد زایی است اما در صورتی که به دنبال ریسک و درآمد بیشتر هستید می توانید دومین روش را انتخاب کنید و به دنبال پروژه های بزرگ تر باشید. اولین قدم برای یادگیری و کسب مهارت انتخاب یک آموزشگاه مناسب است که بدون هیچ کم و کاستی تمامی مباحث مربوط به PLC را به شما آموزش دهد. درامد plc – خرید پی ال سی زیمنس

مهارت های مورد نیاز برای یک اتوماسیون کار صنعتی چه چیزهایی می باشند؟

افرادی که خواهان کار در این زمینه می باشند باید بتوانند سیستم های PLC را طراحی، محاسبه و پیاده سازی کنند. از آن جا که این کنترل کننده ها بیشتر مصارف صنعتی دارند یک تکنسین  باید در زمینه های تابلو برق صنعتی، هیدرولیک، پنوماتیک و دیگر مفاهیم اصلی تابلو برق صنعتی اطلاعات داشته باشد.

داشتن مهارت در برنامه نویسی هم از دیگر مهارت هایی است که برای ورود به این شغل و موفقیت در آن لازم می باشد. درامد plc – خرید پی ال سی زیمنس

فاکتورهای موفقیت در بازار کار اتوماسیون صنعتی

از جمله مواردی که باعث موفقیت در بازار PLC می شود، به روز بودن در این حوزه، آشنایی با سخت افزارهای مختلف و یک برنامه نویس حرفه ای در جهت به آغوش کشیدن چالش ها باشیم. این موضوع همیشه حائز اهمیت است که یادگیری مستمر نباید فراموش شود. در نظر باید داشت در این حوزه رقابت بسیار بالاست و هر چقدر دانش شما بالاتر باشد جایگاه و میزان درآمد شما بیشتر خواهد بود. درامد plc – خرید پی ال سی زیمنس

برای ورود به بازار کار plc در ایران چه مهارت هایی را باید کسب کنیم؟

یک تکنسینPLC  برای درآمد زایی ازplc  و ورود به بازار کار این رشته، می بايست مهارت های گوناگونی کسب کند. در صورتی که می خواهید در این رشته به بالاترین درآمد دست یابید، باید مهارت های زیر را کسب کنید: درامد plc – خرید پی ال سی زیمنس

 • برنامه نویسی یکی از مهارت های plc (پی ال سی)
 • مشتری مداری
 • عیب یابی و حل مسئله جزو مهارت های plc (پی ال سی)
 • از دیگر مهارت های پی ال سی می توان به تحلیل سیستم اشاره کرد
 • تخصص در ریاضیات از مهارت های مورد نیاز در شغل پی ال سی درامد plc – خرید پی ال سی زیمنس
 • کار با سیستم های کامپیوتری از مهارت های مهم یک متخصص plc

در ادامه برای این که موارد به شکل کامل تر مشخص شوند به شرح هر کدام از مهارت های گفته شده می پردازیم

مشتری مداری

یکی از روش های کسب درآمد از این رشته دریافت پروژه پی ال سی و جذب مشتری است. به همین علت مهارت مشتری مداری می تواند در این زمینه بسیار به شما کمک کند. یک متخصص پی ال سی باید فن بیان و روابط عمومی بالایی داشته باشد و  بتواند به راحتی با مشتریان ارتباط برقرار کند. در این صورت این مهارت به شما کمک می کند، روز به روز شناخته تر شده و با جذب مشتریان بیشتر درآمدتان هم افزایش می یابد. درامد plc – خرید پی ال سی زیمنس

برنامه نویسی از مهارت های مورد نیاز یک متخصص plc

همانطور که می دانید دستگاه های پی ال سی بر مبنای کد نویسی کار می کنند. پس برای اینکه به سیستم پی ال سی فرمان بدهید و  بتوانید از آن ها کمک بگیرید، می بايست به مهارت برنامه نویسی در صنعت برق صنعتی کاملا مسلط باشید. درامد plc – خرید پی ال سی زیمنس

تحلیل سیستم از مهارت های یک متخصص پی ال سی

برای ورود به بازار کار این رشته، باید تا  حد زیادی به تحلیل سیستم های پی ال سی مسلط باشید. یعنی برروی تمامی اجزا و قسمت های دستگاه تسلط داشته و به راحتی بتوانید با آن کار کنید. درامد plc – خرید پی ال سی زیمنس

عیب یابی و حل مسئله از مهارت های متخصص plc

یکی دیگر از مهارت های مهمی که در رشته پی ال سی باید کسب کنید، عیب یابی است. شما باید بتوانید در کوتاه ترین مدت زمان عیوب دستگاه های پی ال سی را شناسایی کرده و بهترین راه حل برای رفع آن ها را بیابید. درامد plc – خرید پی ال سی زیمنس

کار با سیستم های کامپیوتری

پی ال سی را می توان جز دستگاه های کامپیوتری به حساب آورد. به همین علت مهارت کار با سیستم های کامپیوتری هم، می تواند در این زمینه به شما بسیار کمک کند. درامد plc – خرید پی ال سی زیمنس

مهارت در ریاضیات

در صورتی که در ریاضیات مهارت بالایی دارید، آسان تر می توانید در رشته پی ال سی به موفقیت برسید. چون امکان دارد زمان کار با پی ال سی در رشته برق صنعتی، با اعداد و ارقام هم سر و کار داشته باشید.

درامد plc – خرید پی ال سی زیمنس

در این مطلب به درامد plc در ایران پرداختیم. شما می توانید برای خرید پی ال سی زیمنس با ما از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در تماس باشید، در واقع ما نمایندگی معتبر زیمنس هستیم و به ارائه خدمات فروش می پردازیم.

plc Siemens, plc زیمنس, پی ال سی Siemens, پی ال سی زیمنس

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up